Haber Detayı
07 Ekim 2020 - Çarşamba 07:49 Bu haber 2244 kez okundu
 
Antalya trafiğine helikopter ve drone denetimi
Antalya Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ekipleri Antalya Karayolları üzerinde 29 Eylül-05 Ekim 2020 tarihleri arasında günün değişik saatlerinde helikopter ve drone ile denetledi.
ASAYİŞ Haberi
Antalya trafiğine helikopter ve drone denetimi

Helikopter ve drone denetimleri; trafik güveni ve düzenin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacı ile yapılıyor.

Bu denetimler, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesini hedefliyor.
Yapılan helikopter ve drone denetiminde 224 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada; "Bu kapsamda çalışmalarımız devam edecek olup; çalışmalarımızla yol kullanıcılarının trafik kurallarına uyması, trafik kazalarının en az seviyeye indirilmesi ve trafik güvenliğinin sağlanması hedeflenmektedir" denildi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör:
Etiketler: Antalya, trafiğine, helikopter, ve, drone, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı