Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 18:42 Bu haber 996 kez okundu
 
Antalya trafiği helikopterle denetlendi
Antalya Bölge Trafik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ekipleri geçtiğimiz pazartesi günü Serik- Manavgat- Alanya arası ve Antalya-Mersin Karayolu'nda helikopter ile denetim yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Antalya trafiği helikopterle denetlendi

Trafik güveni ve düzeninin sağlanması amacıyla yapılan denetimlerde kırmızı ışık ihlalinden 7, emniyet kemeri takmamaktan 3 sürücüye olmak üzere toplam 10 sürücüye 2.412 TL. idari para cezası uygulanırken, Malatya Ağır Ceza İlamat Masası'nca aranan 1 şahıs yakalandı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada; denetim faaliyetlerinin, her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi için, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/ park etmek” gibi ihlallerin önlenmesine yönelik olarak yapıldığı belirtildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, trafiği, helikopterle, denetlendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı