Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 22:29 Bu haber 3709 kez okundu
 
Antalya polisinden eğitim projeleri
Antalya polisi öğrenci ve öğretmenlere uyguladıkları projeler kapsamında verdikleri seminerlerle ve yaptıkları çalışmalarla suç konularında bilgilendirme yapıyor.
EĞİTİM Haberi
Antalya polisinden eğitim projeleri

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polisleri; çocuk ve gençlerimizi suçlardan korumak, algı seviyelerine göre bilinçlendirmek, koruma tedbirleri hakkında bilgilendirmek ve günlük yaşamlarında sosyal hayata katılarak iyilik yapmak ve yardımlaşma duygularını geliştirmek amacıyla yürütülen 'Gelecek Eğitimle Gelecek' projesi kapsamında verdiği seminerlerle suç  konularında bilgilendirme yaptı. Eğitim kapsamında; Arkadaşlarınızla kurallara uyarak puan toplama oyunu, Her kart ayrı bir uyarıdır ve ayrı bir puandır, Oyun kartları okullarda doğru davranış karşılığı verilir uygulamaları yapıldı.

'Polirobot Kartıyla Eğitim' projesi kapsamında yapılan çalışmada ise; Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Muratpaşa ilçesi Güzeloba mahallesinde bulunan 147 Antalya Hedef Koleji İlkokul öğrencilerine; Polislik mesleğinin tanıtımı, Evde güvenlik, Park ve bahçelerde yabancılara karşı davranışlar, Servis güvenliği, Kavşak ve yaya geçitlerinden güvenli geçiş, 112 Acil çağrı merkezinin aranması, Çocukların mahrem bölgelerinin korunması, Trafik ışıkları ve emniyet kemeri takılmasının önemi konularında bilgilendirme yapıldı. Çocuklara aileleriyle araca bindikleri zaman ebeveynlerinin yaptığı trafik hatalarında onları uyarmaları istenerek, çocuklara polirobot kartının içeriği ve yapılan güzel davranışlar neticesinde puan birikeceği, daha sonra okullarını tekrar ziyaret edip puan kazanan öğrencilerin ödüllendirilecekleri anlatıldı.
15 Ocak 2020 tarihinde de;  Antalya Hedef Koleji, yarıyıl tatilinin de yaklaşması sebebiyle  ziyaret edilerek polirobot kartları biriktirerek puan kazanan 13 öğrenciye Emniyet Müdürlüğünün yaptırdığı polis amblemli anahtarlıklar ve okul idaresinin temin ettiği kırtasiye hediye çekleri verilerek bu başarılarının devamı temennisinde bulunuldu.
Tören sonrası kostüm polirobotlar eşliğinde eğlence düzenlenerek çocuklara hayırlı tatiller dileyen emniyet görevlileri, Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade ettiler.
 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, polisinden, eğitim, projeleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı