Haber Detayı
28 Ocak 2020 - Salı 01:58 Bu haber 6552 kez okundu
 
Antalya Polisi'nden kan bağışına destek
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü; İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, il emniyet müdür yardımcıları, birim amirleri, özel harekât, çevik kuvvet ve diğer personelin katılımı ile “Kan Bağışı” kampanyasına destek verdi.
SAĞLIK Haberi
Antalya Polisi'nden kan bağışına destek

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Kızılay’ının başlattığı Kan Bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla; dün saat 09.00-17.00 saatleri arasında Antalya Emniyet müdürlüğü Yeni Hizmet Binası Konferans salonunda İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, il emniyet müdür yardımcıları, birim amirleri, özel harekât, çevik kuvvet ve diğer personelin katılımı ile “Kan Bağışı” kampanyasına destek verdi.

Kan bağışı kampanyasına destek veren Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN; 'Türk Polisi, Vatanımız ve tüm kutsallarımız için her daim kanını vermeye hazırdır. Yine kutsal olan insan hayatını kurtarmaya vesile olmak için kanımızı vermeye hazır olduğumuzu göstermek adına burada toplandık.
Bizler millet olarak hayırseverlikte yarışan bir topluma sahibiz. Yapılan en ufak bir iyilik çok uzaklarda hiç tanımadığımız insanların hayatına dokunabiliyor. Kan sadece acil durumlarda değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Bunu bir yakınımızın ihtiyacı olduğunda en iyi o zaman anlıyoruz. Kanın tek kaynağı insan, bu hayati sıvının başka bir eşdeğeri yok, bu yüzden kan bağışlamak, hayat kurtarmakla eş değerdir.
Kan bağışı aynı zamanda insanlar arasında paylaşmayı sağlayan onurlu bir davranıştır. Hiç tanımadığınız insanlara kan bağışlayarak derman olabiliriz. Kan bağışı, hem toplum için hem de sağlığımız için çok önemlidir. Kan bağışlayarak aynı zamanda kendi sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Millet olarak bu konuya her zaman duyarlı olmamız gerekiyor' diye konuştu. Ulucan, toplumsal dayanışmanın ve yardımlaşmanın sağlanmasında önemli çalışmalara imza atan, ihtiyaç sahibi ile bağışçıyı buluşturan Türk Kızılayı yetkililerine ve personeline de teşekkür etti.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, Polisi'nden, kan, bağışına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı