Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 16:29 Bu haber 2794 kez okundu
 
Antalya’nın kalbi İzmir’de atıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu Antalya’nın İzmir’in yanında olduğunu hissettirmek için deprem bölgesine gitti. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki arama kurtarma ve sosyal yardım çalışmalarını denetleyerek, koordine eden Başkanvekili Hacıarifoğlu Antalya’nın kalbinin İzmir’de attığını belirterek, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.
YAŞAM Haberi
Antalya’nın kalbi İzmir’de atıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetindeki deprem sonrası tüm imkanlarını seferber ederek, depremzedelerin yardımına koşarken, Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’da İzmir’e gitti. İzmir Bayraklı’da enkaz alanında kurtarma çalışmalarını yakından takip eden Hacıarifoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bölgedeki arama kurtarma çalışmaları ile sosyal yardım çalışmalarını denetleyerek, koordine eden Hacıarifoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ve depremzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti.
ANTALYA EKİBİ DEPREM BÖLGESİNDE
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak deprem haberini alır almaz hızla harekete geçtiklerini belirten Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu, “İzmir’e tam donanımlı kurtarma aracımızı, 17 kişilik itfaiye arama kurtarma ekibimizi, 5 bin kişiye kadar yemek çıkarabilen Mobil Aşevimizi, battaniye, gıda kolileri, sosyolog, sosyal hizmet uzmanlarımızı deprem bölgesine gönderdik” dedi.
İZMİR’İN ACISI BİZİM ACIMIZDIR
İzmir halkının acısını paylaştıklarını belirten Başkanvekili Hacıarifoğlu, “Depremde hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabır diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği vermek için buradayız. Antalya ekibimiz, Türkiye’nin dört bir yanından gelen arama kurtarma ve yardım ekiplerimizle birlikte canhıraş çalışıyor. Bir can kurtarmak için mücadele ediyor. Gerçekten tüyler ürperten anlara şahit oluyorsunuz. Antalya olarak İzmir halkımızın yanındayız. Antalya’mızın kalbi emin olun burada atıyor. İzmir’in acısı bizim acımızdır ve bu acıları el birliğiyle saracağız ” diye konuştu.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya’nın, kalbi, İzmir’de, atıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı