Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 19:41 Bu haber 1892 kez okundu
 
Antalya karayolları denetlendi
Antalya Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri Antalya Karayollarını 15 Şubat- 22 Şubat 2021 tarihleri arasında günün değişik saatlerinde havadan denetim (helikopter-drone) ve özel denetimler (emniyet kemeri, radar, alkol, ışık, hatalı sollama) yaptı.
ASAYİŞ Haberi
Antalya karayolları denetlendi

Denetimler; trafik güveni ve düzenin sağlanması amacıyla; denetim faaliyetlerinin her zaman ve her yerde etkin bir şekilde gerçekleştirilerek, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi amacı ile yapılıyor.

 

Bu denetimler, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında gözlenen “sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama/park etmek” gibi ihlallerin önlenmesini hedefliyor.

Yapılan helikopter ve drone denetiminde 99 sürücüye; kış lastiği denetiminde denetlenen 2033 araç sürücüsünden 261 sürücüye trafik idari para cezası uygulandı.

Ayrıca Yaşam Tüneli Eğitim Çadırı’nda 140 araç sürücüsü ve 496 yolcu olmak üzere toplam 636 yol kullanıcısına eğitim verildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Antalya, karayolları, denetlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı