Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 10:01 Bu haber 4733 kez okundu
 
Antalya ile Manavgat’ta Çavuşoğlu ve Ersoy sevinci
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sisteminde 09 Temmuz günü açıkladığı ilk kabinede Antalyalı Mevlüt Çavuşoğlu ve Mehmet Ersoy’un kabinede yer alması Antalya ve Manavgat’ta sevinçle karşılandı. Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanlığına devam etmesi ve bir turizmci olan Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanlığına atanması hem siyasetçilerde hem de turizm sektöründe memnuniyetle karşılandı.
SİYASET Haberi
 Antalya ile Manavgat’ta Çavuşoğlu ve Ersoy sevinci

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sisteminde 09 Temmuz günü açıkladığı ilk kabinede Antalyalı Mevlüt Çavuşoğlu ve Mehmet Ersoy’un kabinede yer alması Antalya ve Manavgat’ta sevinçle karşılandı. Çavuşoğlu’nun Dışişleri Bakanlığına devam etmesi ve bir turizmci olan Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanlığına atanması hem siyasetçilerde hem de turizm sektöründe memnuniyetle karşılandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yeni kabinede de görevine devam edecek olması ve Türkiye’nin en büyük turizm acentelerinden birinin sahibi olan turizmci iş adamı Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanlığına getirilmesi Antalya ve Manavgat’ta sevinçle karşılandı. Çavuşoğlu ve Ersoy’un bakanlık görevlerine getirilmesi ile ilgili olarak Manavgat Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve TURSAB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden mesaj yayınladılar.

"ÇAVUŞOĞLU VE ERSOY SEVİNCİMİZİ İKİYE KATLADI"

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede yer alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve aslen Antalyalı olan  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sevinçlerini ikiye katladığını söyledi.

Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Bakanlar Kurulu hakkında açıklama yaparak "Vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun" dedi. Ak parti İlçe Başkanı Hasan Öz;" Türkiye'ye 5 yıl boyunca çağ atlatacak isimler, yeni sistemin ilk Başkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Kurulan yeni kabine ile birlikte yeni Türkiye'nin şahlanışına hep birlikte tanıklık edeceğiz. Yatırımlar artarak devam edecek, Türkiye büyüyecek. Dışarıdan yapılmaya çalışılan her türlü engellemeye rağmen biz yolumuza kararlılıkla istikrarlı bir şekilde devam edeceğiz. Yeni sistemde bu adımları Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve kabinesinde yer alan bakanlarımız ve güçlü meclisimizle daha hızlı atacağız" dedi.

Kuruluşundan bu güne AK Parti Antalya kadrolarında yer alan ve Ankara'da Manavgat'ımızın birçok işini çözen takım kaptanımız Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yeni kabinede de görevini sürdürüyor. Dışişleri Bakanı ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı olan Mehmet Ersoy da aslen Akseki'lidir. Turizmin başkenti Antalya'da Kültür ve Turizm Bakanı çıkması da şehrimiz için son derece önemli bir karar olmuştur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı bu karar ile tüm Antalyalı hemşerilerimize ve teşkilatlarımıza çifte mutluluk yaşatmıştır. Bizler Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu kaptanlığında mecliste yer alan Ak parti Antalya Milletvekilleri ile birlikte Manavgat'ımızın hak ettiği değeri fazlasıyla alması için mücadele etmeye devam edeceğiz" dedi.

“BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN ANTALYA’YA OLAN İLGİSİ BİZİ ÇOK MEMNUN ETTİ”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Dışişleri Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi iki önemli koltuğa Antalyalı isimlerin gelmesinin çok önemli bir kazanç olduğunu dile getirdi.

Türel ‘Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, en zor dönemde çok ciddi başarılara imza atarak Türk Siyasetinde adını altın harflerle yazdırmasının Antalya için büyük bir onur, büyük bir gurur olduğunu söyledi. Türel “Medarı iftiharımız, takım kaptanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu 5 dönemdir Antalya Milletvekili olarak kentimizi, son 3 dönemdir de Dışişleri Bakanı olarak ülkemizi büyük bir başarıyla temsil etmektedir. Dünya genelinde yaşanan siyasi gerilimler karşısında her zaman dik bir duruş sergileyerek önemli başarılara imza atan Sayın Bakanımız zor ve yorucu temposuna rağmen kentimizi ve hemşerilerimizi ihmal etmeyerek her daim yanımızda yer almıştır. Bundan sonraki süreçte de başarılı çalışmalara imza atacağına inandığımız Sayın Bakanımıza Antalyalı hemşerilerimiz adına görevinde başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Türel ayrıca yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev alan Aksekili Mehmet Ersoy’a da başarılar dileyerek, “Antalya başta olmak üzere ülkemiz için en önemli sektörlerin başında gelen turizm ile ilgili bakanlık koltuğunda sektörün içerisinden gelen, başarılı işadamı ve turizmci kimliğiyle tanınan Sayın Ersoy’un atanması son derece sevindiricidir. Ersoy’un yapacağı çalışmalarla sektöre yeni bir ses ve soluk getireceğine olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı. 

Türel, başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy olmak üzere kabinede görev alan tüm bakanların Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak nice başarılı işler ve çalışmalar gerçekleştireceklerine olan inancını da dile getirdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel her iki bakanla ilgili memnuniyetini sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“SEKTÖRÜ TANIYAN BAKANIMIZ ERSOY’UN, KALICI ÇÖZÜMLER GETİRECEĞİNE İNANCIMIZ SONSUZDUR”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özden, turizm sektör temsilcilerinin Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasını sevinçle karşıladığını belirterek, “Özellikle sektörün bütün dinamiklerini, sorunlarını, ihtiyaçlarını ve çözümlerini en iyi bilen isimlerden olan Mehmet Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanması, Sayın Cumhurbaşkanımızın turizme verdiği önemin göstergesidir. Sektör bileşenlerini yakından tanıyan Bakanımız Mehmet Ersoy’un, çözüm bekleyen sorunlarımıza kısa sürede kalıcı çözümler getireceğine inancımız sonsuzdur.  Turizm sektörüne 25 yılı aşkın süredir hizmet eden Bakanımız Mehmet Ersoy ile sıkıntılarımızı kısa sürede atlatacağımızı umut ediyoruz. Turizmciler olarak, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ile birlikte sektörümüzün hızla büyüyerek 2023 hedeflerine kısa sürede varacağına inanıyoruz. Bakanımızla hep birlikte Türkiye’yi dünya turizminde zirveye taşıyacağız” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu yeninden Dışişleri Bakanlığına atanması nedeniyle tebrik ettiklerini ifade eden Özden, “Antalyalı Turizmciler olarak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde Dışişleri Bakanı olarak yeniden görevine getirilen Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu yürekten tebrik ediyoruz. 4. kez göreve gelip, Dışişleri Bakanı olan Antalyalı Bakanımızla onur ve gurur duyuyor, başarılarının devamını diliyoruz. Dışişleri Bakanlığının yanında Turizm Bakanlığı elçisi olarak turizm sektörüne göstermiş olduğu destek den dolayı ayrıca çok takdir ve teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde yeni hükümetin çalışmaları ile turizm sektörünün büyük bir atılım içerisine gireceği beklentisini yaşadıklarını vurgulayan Özden, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanlarımızın liderliğinde ve vizyonunda Turizm sektörünün büyük atılım içerisinde olacağı Şahsım ve TÜRSAB ailesi olarak inancımız tamdır. Kültür ve Turizm Bakanlığı gibi çok önemli bir Bakanlığa sektörden birinin atanması her türlü takdirin üzerindedir. Bu sonucu yüce milletimize armağan etmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükran, sevgi ve saygılarımızı arz eder, yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde görev alan tüm değerli Bakanlarımıza başarılar dileyerek, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Antalya, ile, Manavgat’ta, Çavuşoğlu, ve, Ersoy, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı