Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 12:53 Bu haber 3433 kez okundu
 
ANTALYA'DA TROPİK MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK
Antalya’da tropik meyve üretimi günden güne artarken Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Antalya’nın tropik meyve yetiştiriciliği için var olan potansiyelinin daha etkin kullanabilmesi için eğitim hamlesi başlattı.
YAŞAM Haberi
ANTALYA'DA TROPİK MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen “Tarım sektörü dünyamız ve ülkemiz için hayati öneme sahip çoğu zaman da gündemi belirleyen bir sektördür. Yaşanan ekonomik ve teknolojik gelişmeler tarımı çok daha dinamik bir sektör haline getirmiştir. Artık eskisi gibi durağan olmayan tarım sektöründe tutunmak ve söz sahibi olmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek ve tarımla uğraşan üreticilerimizin karşılaştığı sorunlara inovatif çözümler üretmek elzemdir. Bu noktada il müdürlüğü olarak yakınmaktan çok çözüm üretmek için uğraşıyor ve tarımın olumlu yönde gelişmesi için çalışıyoruz. Antalya ilimiz coğrafi konumu, iklimi ve çalışkan üreticileri ile birçok tarım ürününü yetiştirme ve pazarlama potansiyeline sahiptir. Bu kapsamda tropik meyvelerin yetiştirilmesi için de son derece uygun bir ortama sahip olan Antalya’da Tarım Danışmanlarını, Ziraat Mühendislerini eğiterek bu konuda onları cesaretlendirmeye çalışıyoruz. Bu eğitimlerimizden biri de Ekim ayında İl Müdürlüğümüz bünyesinde yapılacaktır.

Uzman eğiticiler tarafından 22 Ekim Salı günü İl Müdürlüğünde verilecek eğitimde Tropik Meyve Yetiştiriciliği ve Türkiye’deki Durumu ile başlayacak ve Mango, Pitaya, Passifflora, Guava, Litchi, Longan gibi tropik meyvelerin yetiştiriciliğinin anlatılması ile devam edecek. Eğitim muz yetiştiriciliği, muzda hastalık ve zararlıların anlatımı ile sürecek. Eğitim Avokado yetiştiriciliği, hastalı ve zararlıların anlatımından sonra katılımcılara sertifika verilmesi ile son bulacak” dedi.

Eğitime katılmak isteyenlerin https://forms.gle/qRZ4ux87gF6qho7k7 linkine tıklayarak kayıt oluşturması gerekmektedir.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: ANTALYA'DA, TROPİK, MEYVE, YETİŞTİRİCİLİĞİ, EĞİTİMİ, DÜZENLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı