Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 10:48 Bu haber 2169 kez okundu
 
Antalya, 185 bin küçükbaş, 11 bin büyükbaş kurban kesecek
Antalya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, “Kurban Bayramı süresince vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde kurban kesimi gerçekleştirebilmesi için hazırlıklarımız tamam” dedi.
YAŞAM Haberi
Antalya, 185 bin küçükbaş, 11 bin büyükbaş kurban kesecek

İl Müdürü Mustafa Özen 21 Ağustos’ta başlayacak olan Kurban Bayramı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Kurban Bayramı süresince vatandaşların sağlıklı bir şekilde kurban kesimi gerçekleştirebilmesi amacıyla İl Müdürlüğümüz, Belediyeler ile koordineli bir şekilde çalışarak kent genelinde çalışmalarını sürdürecek” dedi.

Antalya genelinde 185 bin adet küçükbaş 11 bin adet büyükbaş hayvanın bayramda kurban edilmesinin beklendiğini söyleyen Özen, “Bu doğrultuda Antalya’da kurban kesimi için 27 tanesi merkez İlçelerde olmak üzere 82 nokta ve 16’sı merkez İlçe olmak üzere 51 satış yerinin belirlendi” dedi. Özen vatandaşları uyararak kurbanlarını belirlenen kesim ve satış noktalarında kesmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca Özen, vatandaşların Kurban Rehberi ile kurban satış ve kesim yerlerine il müdürlüğünün https://antalya.tarim.gov.tr/ internet adresinden ulaşılabileceklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Antalya,, 185, bin, küçükbaş,, 11, bin, büyükbaş, kurban, kesecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı