Haber Detayı
21 Mart 2018 - Çarşamba 08:28 Bu haber 2732 kez okundu
 
Anılar ve hayaller buluştu
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı birey ile ortaokul öğrencilerini buluşturdu. İki nesil birlikte yemek yedi bol bol sohbet etti. Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen etkinlikte öğrenciler hayallerini, yaşlılar da anılarını anlattı…
YAŞAM Haberi
Anılar ve hayaller buluştu

 

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’da hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı birey ile ortaokul öğrencilerini buluşturdu. İki nesil birlikte yemek yedi bol bol sohbet etti. Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen etkinlikte öğrenciler hayallerini, yaşlılar da anılarını anlattı…

Antalya Valiliği’nin koordinatörlüğünde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 18–24 Mart “Yaşlılar Haftası” nedeniyle huzurevlerinde kalan yaşlılar için özel yemek organizasyonu düzenledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği yemeğe Antalya’daki çeşitli huzurevlerinde kalan 200’e yakın yaşlı katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği yemekte bu yıl bir ilk gerçekleşti. Kuşaklar arası ilişkiyi güçlendirmek adına Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu öğrencileri de yemeğe katılarak, yaşlılarla buluştu. Yaşlıların duygulu anlar yaşadığı buluşmada yaşlılar ve gençler keyifli anlar yaşadı. Büyükşehir Belediyesi Halil Akyüz Huzurevi sakinleri elleriyle yaptıkları tasarım objeleri misafirlere hediye etti. 

KUŞAKLARI BULUŞTURDUK

Yemek öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Üstündağ, “Yaşlılarımız bizim başımızın tacı, bizi biz yapan değerlerimizdir. Altı huzurevinde kalan büyüklerimizi ve yemeğimizde misafir ettik. Kuşaklar arası ilişkiyi güçlendirmek adına öğrenciler de misafirimiz oldu. Çok keyifli bir buluşma yaşandı. Yaşlı ve genç buluşmamızı da gelenek haline getirmeyi hedefliyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak her daim yaşlılarımızla titizlikle ilgileniyoruz her zaman yanlarındayız ” ifadelerini kullandı.

MENDERES BAŞKAN BİZLERİ UNUTMUYOR

Halil Akyüz Huzurevi sakinlerinden Abraham Arslan kendileri için düzenlenen bu özel organizasyondan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi’nin bizleri hatırlaması ve bir araya getirmesi hepimizi sevindirdi. Torunlarla buluştuk. Çocuklar neşemize neşe kattı. Onların sevgilerini hmek moral oldu” dedi.

Nejla Ustaoğlu da Yaşlılar Haftası yemeğinin bir geleneğe dönüştüğünü ifade ederek, “Menderes Türel başkanımız bizleri unutmadı, bu sene de bir araya getirdi. Çok mutlu olduk. Tüm yaşlıların haftasını kutluyorum ”diye konuştu.

SIK SIK ZİYARET EDECEĞİM

Melahat Faraçlar İlköğretim Okulu 7. Sınıf öğrencisi Işılay Yılmaz da yaşlı büyükleriyle olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Benim için çok farklı bir gün oldu. Yaşlılarımızla birlikte yemek yedik sohbet ettik. Onlar anılarını anlattı biz de gelecek hayallerimizi. Bol bol fotoğraflar çekindik. Bundan sonra yaşlılarımızı sık sık ziyaret edeceğim” şeklinde konuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Anılar, ve, hayaller, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı