Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 16:16
 
Alman turistler ayakkabı çaldı
Evrenseki Mahallesi'nde 5 yıldızlı bir otelde tatil yapan anne oğul Alman turistler T.S. ve N. J. S. S., Side'de girdikleri bir ayakkabı mağazasında 600 lira değerinde 2 çift ayakkabıyı çaldıkları iddiası ile gözaltına alındı. Adli makamlara çıkarılan anne oğul tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, ayakkabı mağazası sahibi Hıdır Sütpak, hırsızlık olayını güvenlik kamerası ile tespit ettiklerini söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Alman turistler ayakkabı çaldı

 

Geçen Salı günü Side'de bulunan bir ayakkabı mağazasına giren 4 kişilik Alman aile mağazada bulunan ayakkabı modellerine baktı. Mağaza sahibi Hıdır Sütpak turistlere ayakkabılar hakkında bilgi verirken, beğendikleri ayakkabıları da yan tarafta bulunan depodan getirdi. Akşamüzeri mağazasını kapatmak isteyen Hıdır Sütpak, vitrini kontrol ederken boşluk olduğunu görünce durumdan şüphelendi. Güvenlik kameralarını kontrol ettiğinde gündüz gelen Alman ailenden anne T.S ve oğlu N. J. S. S. 600 lira değerinde 2 ayakkabıyı çaldığını belirleyince jandarmaya şikayette bulundu. 
AYAKKABILAR OTELDE BULUNDU
Mağazadan güvenlik kamera kayıtlarını alan jandarma ekipleri bölgedeki otellerde şüphelileri bulmak amacıyla çalışma başlattı. Mağaza sahibi Hıdır Sütpak'da Evrenseki'de bulunan şubesindeki çalışanlara olayı anlattı. Yapılan araştırma sonrasında şüphelilerin Evrenseki Mahallesi'nde 5 yıldızlı bir otelde konakladığı belirlendi. Jandarma tarafından şüphelilerin odalarında yapılan aramada mağazadan çalınan 2 çift ayakkabı bulundu. Ayakkabılar sahibine teslim edilirken, şüpheliler, T.S ve oğlu N. J. S. S. göz altına alındı. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. T.S ve oğlu N. J. S. S., savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliği tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
“HER TÜRLÜ MİSAFİRPERVERLİĞİ GÖSTERDİM”
Mağaza sahibi Hıdır Sütpak olayın geçen Salı günü meydana geldiğini belirterek, “O gün hava yağmurluydu. Bir alışveriş beklentim olmamasına karşın, o gün yağmurdan dolayı su basmasına karşın önlem olarak işyerini açmaya karar verdim ve mağazama geldim” dedi. Hava yağışlı olduğu ve çevrede bulunan bir çok işyerinin de açık olmadığını söyleyen Sütpak, o gün bir çok turistin yağmurun dinmesini dükkanın önünde beklediğini anlattı. Bazı turistlerin alışveriş yaptığını da aktaran Hıdır Sütpak, “Biri yetişkin 2 çocuklu 4 kişilik ailede o gün buraya alışveriş yapmaya geldi. İlgilendikleri ayakkabılar vardı söz konusu Alman ailenin. Onları kendilerine en hızlı şekilde ulaştırmaya getirmeye çalıştım. Bizim depomuz yan tarafta olduğu için burada olmayan numaraları oradan almaya gittim. O esnada alışverişlerini yaptılar çıktılar. Alman aileye yağmur yağdığı için 'Dışarıda ıslanırsınız, içeride yağmur duruncaya kadar içeride oturun. Yerimiz var, bir şeyler ikram edeyim' dedim. Kabul etmediler. Sonra 'Siz 4 kişisiniz tek şemsiye var. İsterseniz buradan bir şemsiye daha verebilirim. Aşağı inersiniz dolaşırsınız dönüşte bırakırsınız' dedim. Onu da kabul etmediler” dedi. 
NUMARALARI AYNI MI DİYE KIYASLAMIŞLAR
Akşamüzeri mağazasını kapatacağı zaman genel bir kontrol yaptığını ve vitrinde bir boşluk gördüğünü belirten Hıdır Sütpak, “Şüphelendim. Diğer taraflara baktım. Standın üstünde de aynı ayakkabıların olmadığını gördüm. Güvenlik kameralarını geriye dönük izledim. Ben depodan ayakkabı getirmeye gittiğimde burada organize şekilde aile, oğulları vitrinden alıyor, anne standın üstünden alıyor, hatta kıyaslıyorlar aynı numaralar mı diye. Ben bunu tespit edince jandarmaya bilgi verdim. Jandarma görevlileri güvenlik kamerası görüntülerini aldı ve çalışmaya başladı” dedi. 
GÜVENLİK KAMERLARI SANİYE SANİYE KAYDETTİ
Mağazada alışveriş yapan Alman aileden anne T.S ve oğlu N. J. S. S. ayakkabıları alması saniye saniye güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Mağaza sahibinin depoya gitmesini fırsat bilen N. J. S. S. , vitrinde bulunan 2 çift ayakkabının teklerini alıp elinde bulundurduğu poşete koyuyor. Bu sırada anne T.S. ve adı belirtilmeyen yaşı küçük kız kardeşi perdeleme yapıyor. Babaları da mağaza sahibinin geliş yolunu bekliyor. Daha sonra anne T.S.  aynı ayakkabıların diğer teklerini stanttan alarak oğluna veriyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Alman, turistler, ayakkabı, çaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı