Haber Detayı
27 Ağustos 2019 - Salı 11:00 Bu haber 8439 kez okundu
 
Alkolsüz aile otellerinden AKTOB’a sitem
Turizm sektöründe ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar ile iletişimi sağlamak amacıyla Antalya ve çevresinde faaliyet gösteren turistik işletmelerin üye olduğu ve 504 üyesi ile bölgenin en güçlü birliklerinden olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’ne (AKTOB), muhafazakar ve alkolsüz aile otellerinden, birliğin yönetim kadrosuna temsilci alınmaması nedeniyle sitem var.
TURİZM Haberi
Alkolsüz aile otellerinden AKTOB’a sitem

174’ü Manavgat’taki turistik tesisler ve işletmeler olmak üzere 504 üyesi ile Antalya’nın en büyük birliklerinden olan AKTOB’a, muhafazakar ve alkolsüz aile otelleri, birliğin yönetim kadrosuna temsilci alınmaması nedeniyle tepki gösteriyor.

Son yıllarda alkolsüz aile otellerine artan yoğun bir ilgi olduğuna dikkat çeken Kızılağaç Turizm Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve alkolsüz aile oteli Selge Beach Resort & SPA Kurumsal Koordinasyon Müdürü Dr. Osman Ergin, “Bizler gibi alkolsüz aile otelleri ile İslami muhafazakar otellere yönelik ilgi hem yurt dışından hem de yurt içinden artmakta. Buna mukabil yaşadığımız sorunları ve varsa çözüm yollarını bireysel ilişkilerimiz ile çözmek durumunda kalıyoruz. Çünkü turistik tesislerin birliği konumunda bulunan AKTOB ve benzeri kurumlarda yeterince temsil değil hiçbir şekilde temsil edilmediğimizi düşünüyoruz. Kaldı ki son olağan toplantıda AKTOB Başkanı Sayın Dr. Erkan Yağcı’ya durumu izah etmemiz ve temsil noktasında yer almamız gerektiğini ifade etmemize rağmen gereken ilgi ve karşılığı bulamadık. Türk turizminin kalbi olan Antalya’da bizim kategorimizdeki otellerinde hem istihdama hem de ekonomiye katkı sunmakla birlikte ilgili yerlerde temsil hakkımızın olduğunu düşünüyorum” dedi.

27 Ağustos salı günü Manavgat Evrenseki’de düzenlenecek olan Ağustos ayı AKTOB buluşmasında konuyu yeniden gündeme taşıyacaklarını belirten Dr. Ergin, “Alkolsüz aile otelleri ile İslami muhafazakar otellerden yönetime alınacak bir temsilcinin, sorunlarımızın çözümüne katkı sağlamak açısından olumlu bir adım olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Alkolsüz, aile, otellerinden, AKTOB’a, sitem,
Yorumlar
Haber Yazılımı