Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 06:45 Bu haber 4671 kez okundu
 
Ali Çetinkaya Caddesi güzelleşiyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ali Çetinkaya Caddesi’nde peyzaj ve yeşillendirme çalışması başlattı. Ekipler cadde boyunca birbirinden farklı türde bitkileri toprakla buluşturuyor.
YAŞAM Haberi
Ali Çetinkaya Caddesi güzelleşiyor

Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde yaptığı çiçek dikimi ile Antalya’yı her mevsim güzelleştirmeye devam ediyor. Peyzaj çalışmalarına yaz-kış devam eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, cadde, bulvar, park, bahçe, kavşak, meydan ve yol kenarlarını rengârenk çiçeklerle süslüyor.

CADDE RENKLENECEK
Ekipler, son olarak kent merkezindeki Ali Çetinkaya Caddesi’ni güzelleştirmek için kolları sıvadı. Ekipler bitki ekimi öncesinde cadde üzerindeki peyzaj alanlarının temizliğini, çapalama ve toprak tesviyesini tamamladı. Sonrasında cadde boyunca turunç ağacı, pittosporum, zebrina (mor telgraf çiçeği) ve iresine gibi bitkilerin dikimi gerçekleştirildi. Dikim sonrası ekipler bitkilere ilk can suyunu verdi. 

ESNAF MEMNUN
Yeşil alanların büyük bölümü yenilenirken vatandaşlar ve bölge esnafı yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü yetkilileri cadde üzerinde peyzaj ve bitki dikimi çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Ali, Çetinkaya, Caddesi, güzelleşiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı