Haber Detayı
14 Mart 2020 - Cumartesi 20:43 Bu haber 2982 kez okundu
 
Alan denetimi ile uyuşturucu mücadelesi
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu ticareti ve uyuşturucu kullanımı ile ilgili yapılan çalışmalar kapsamında tespit etmiş olduğu riskli bölgelerdeki alan denetimini aralıksız sürdürüyor.
ASAYİŞ Haberi
Alan denetimi ile uyuşturucu mücadelesi

Riskli bölge kapsamında değerlendirilen Yeşildere, Doğuyaka ve Gebizli mahalleleri içi ve çevresinde 2017 yılı ikinci yarısından itibaren 24 saat esasına göre başlatılan 'Alan Denetimi Projesi' çalışmalar kararlılıkla devam ediyor.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, “Alan Denetimi Projesi” kapsamında 05 Mart -12 Mart 2020 tarihleri arasında yapılan operasyanlarda; 278 araç sorgulandı, 64 araca 50.050 TL. para cezası uygulandı, 2 araç trafikten men edildi, 4.284 şahıs sorgulandı; uyuşturucu madde suçlarından toplamda 31 olay meydana gelirken, 32 şüpheliye işlem yapıldı, 2 şahıs da tutuklandı.
Çalışmalar esnasında; daralı 4,2 gram esrar, daralı 17,8 gram eroin, daralı 0,3 gram kokain, daralı 1,2 gram metamfetamin, daralı 9 gram skunk esrar, daralı 6,8 gram sentetik kannabinoid (bonzai) maddesi, 6 adet ecstasy hap ve 4 adet sentetik ecza ele geçirildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada; "Uyuşturucu-uyarıcı madde ticareti yapan, nakleden, bu suçları işleyerek ekonomik ve haksız kazanç elde eden, ticaretini yapmaya çalıştıkları uyuşturucu-uyarıcı maddeleri pazarlamaya çalışmak suretiyle geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi zehirlemeye ve hayattan koparmaya çalışan suç örgütleri, örgüt üyeleri, sokak satıcıları, maddeleri temin eden ve nakleden veya bu suça her ne sebep olur ise iştirak eden şüpheliler ile Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak en etkin şekilde ve kararlılıkla mücadeleye devam edilecektir" denildi.

Kaynak: (EŞ) - Erkam ŞAHİN Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Alan, denetimi, ile, uyuşturucu, mücadelesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı