Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 16:06 Bu haber 6097 kez okundu
 
AKTOB gelişmelerle ilgili açıklama
AKTOB (Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) tarafından yayınlanan duyuruda, gelişmelerin anbean üyelerle paylaşılacağı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
AKTOB gelişmelerle ilgili açıklama

AKTOB tarafından yayınlanan duyuruda; “Çin Halk Cumhuriyetin’de başlayan ve dünyaya yayılan noval koronavirüs nedeniyle, sadece dünya turizmini değil, dünya ekonomisini etkilediği ortadadır.
Bu nedenle, süreci sakin bir şekilde takip ederek, istikrarlı bir turizm varış noktası olduğumuzu, bir kez daha göstermemiz gerekmektedir.
Bu noktada iletişim çok önemlidir. Sayın Kültür ve Turizm Bakanımız ve Bakanlığımızla yakın iletişim içerisindeyiz.
Alınması gereken önlemler ve sektörün ihtiyaçları olan talepleri istişare etmiş bulunmaktayız.
Önümüzdeki hafta açıklanacak olan destekler; yalnızca turizme değil, tüm sektörlere yarar sağlayacak entegre bir uygulama olacaktır.
Bu çerçevede, yaşadığımız sürecin ve etkilerinin küresel bir durum olduğunu ve bu durumun ortadan kalktığında, turizm sektörünün yeniden istikrarlı büyüme eğilimine gireceği inancını taşımaktayız.
Bugüne kadar övündüğümüz misafir memnuniyetini yeniden en üst seviyede tutacağımızı, tüm paydaşlarımıza tekrar iletmek isteriz.
Ayrıca; Almanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, Norveç, İsveç, Danimarka, İspanya ve Fransa ülke vatandaşlarının geri dönüşlerinin sağlanması için Antalya Valiliği başkanlığında toplantı yapılmıştır. Bu çerçevede 21 mart tarihine kadar uçuş planlamaları yapılmıştır. 21 Mart ve sonrası bu ülkelere uçuşların durumu oluşacak ihtiyaca göre ayrıca açıklanacaktır.
Bu süreci tüm paydaşlar ile beraber ve umutlu bir şekilde yönetip, turizmde bugüne kadar yakalamış olduğumuz başarı ve istikrarı sürdüreceğize eminiz.
AKTOB olarak üyelerimiz ile haftanın 7 günü 24 saat prensibi ile iletişim içerisinde olduğumuzu ve oluşacak her türlü sorunuzu iletmenizi rica ederiz.
Gelişmeler oldukça sizleri sürekli bilgilendiriyor olacağız.” açıklaması yapıldı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: AKTOB, gelişmelerle, ilgili, açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı