Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 10:34 Bu haber 4559 kez okundu
 
Ak Parti’den zafer kutlaması
Manavgat’ta Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde birinci parti çıkan Ak Parti, Cumhuriyet Meydanı’nda zafer kutlaması yaptı. Meydanda toplanan partililere seslenen Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, seçimde kendilerine destek veren başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere MHP ve BBP’li seçmenlere de teşekkür ettiler. Zafer kutlaması havai fişeklerin atılması ile sona ererken partililer oluşturdukları araç konvoyları ile Manavgat’ta zafer turu attılar.
SİYASET Haberi
Ak Parti’den zafer kutlaması

 

Manavgat’ta Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde birinci parti çıkan Ak Parti, Cumhuriyet Meydanı’nda zafer kutlaması yaptı. Meydanda toplanan partililere seslenen Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, seçimde kendilerine destek veren başta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere MHP ve BBP’li seçmenlere de teşekkür ettiler. Zafer kutlaması havai fişeklerin atılması ile sona ererken partililer oluşturdukları araç konvoyları ile Manavgat’ta zafer turu attılar.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarının açıklanmasının ardından Manavgat’ta zafer kutlaması yaptı. Parti binasından Cumhuriyet Meydanı’na kadar caddede yürüyen partililere caddeden araçları ile geçen partililer de kornaları ile eşlik etti. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan kalabalık Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atarken, meydanı salladıkları parti logolu bayraklarla miting alanına çevirdiler.

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın kutlamalara katılarak coşkulu kalabalığa seçim boyunca verdikleri destek için teşekkür etti.

Seçim tarihinin erkene alınması ile kısa sürede ve Ramazan ayı içerisinde Manavgat’ı karış karış gezerek her yerde Türkiye, Antalya ve Manavgat vakti dediklerini ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, seçim sürecinde gece gündüz çalışan Kadın ve Gençlik Kollarına teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik içerisinde çok daha güzel olaylara imza atacaklarını vurgulayan Öz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin desteğinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “Manavgat özüne dönüyor biz birlik beraber olduğumuz sürece her yerde her zaman zafere birlikte koşacağız. Cumhurbaşkanımız bu yola çıktığında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çok büyük desteğini gördü Allah ülkücü kardeşlerimizden de razı olsun. Birlik oldular, beraber oldular yeni Türkiye, güçlü Türkiye sevdasını ortaya koydular ve milletçe kenetlendiler Türkiye’ye bu yakışırdı Türk milletine bu yakışırdı ve inşallah Türkiye’yi daha ileri noktalara götürerek çok güçlü bir ülke olacağız. Bundan sonra Avrupa bizden korksun, dünya bizden korksun” diye konuştu.

Ak Parti’nin cumhurun partisi olacağını belirten Öz, “Her zaman anlattık Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtikten sonra çok daha güçlü olacağız. Bundan sonra omuzlarımızda ki yük çok ağır çünkü artık yüzde 52’yi savunan ve 52’nin üstünde omuzlarında yükünü hisseden bir cumhurbaşkanımız olacak. Kimseyi ötekileştirmeden, yani diğerlerinin yaptığı gibi ötekileştirmeden herkesin partisi olacağız, cumhurun partisi olacağız, cumhur ittifakı cumhurun partisi olacağız. Bütün dünyanın şer güçleri bir araya geldiler, ittifaklar kurdular. Köy köy gezdik mahalle mahalle gezdik herkese anlatmaya çalıştık ama bunlar diğerleri insanların aklıyla oynadılar. Biz milletimize güveniyoruz milletimiz büyük Türkiye istiyor, güçlü Türkiye istiyor onun bunun güdümünde onun bunun yönettiği Türkiye istemiyor artık bu güç bizde var inşallah cumhuriyetimizin 100. yılına çok daha güçlü bir Türkiye olarak gireceğiz. Biz sözde değil özde cumhuriyetçiyiz çok daha güçlü gireceğiz” diye konuştu.

Konuşmasında CHP’ye de yüklenen Öz, “Demokrasiden bahsettiler Manavgat’ı hiçe saydılar daha 2,5 yıl önce biz demokratik partiyiz biz demokrasiyi savunuyoruz deyip ön seçim yaptılar. 3 seçimde 1. 2. 3. sırada gelen adaylarının yüzlerini çizdiler bunlardan 2 tanesi de Manavgat’ın evladıydı niye çizdiler biliyor musunuz? Liderlik kavgasının kurbanı oldular” diye konuştu.

Her zaman dürüş siyaset yaptıklarının altını çizen Öz, “İbrahim Ağabeyim 56 yaşında ben 44 yaşındayım daha Allaha şükür ondan da eminim kendimden de eminim boğazımızdan haram lokma geçmemiştir haram lokma geçmeyerek de sizleri temsil etmeye devam edeceğiz bundan şüpheniz olmasın. Herkese söyledik siyaset dinimiz değil, partiler dinimiz değil yanlış gördüğümüz yerde durmayız ama biz Cumhurbaşkanımızın bu ülkenin doğru insanı olduğunu biliyoruz ona inanıyoruz onun arkasından da Allaha şükür gücümüz yettiğince devam edeceğiz” diye konuştu.

5 ay önce yakalandığı hastalık nedeniyle hayatını kaybeden Ak Parti sekreteri Hacer Erçetin’i de konuşmasında anan Öz, “Burada bir kardeşimizi de anmadan geçemeyeceğim biliyorsunuz 5 ay önce Hacer kardeşimizi kaybettik. Sizler zannediyor musunuz bu seçimler kolay oluyor, bu seçimlerin hepsinin arkada bir mutfağı var o mutfağımızda çok iyi bir aşçımız vardı, Hacer Erçetin kardeşimizi 5 ay önce kaybettik. İnşallah yattığı yerde mutludur Allah’ım mekanını cennet eylesin onun burada olmasını çok isterdik ama Allah’ım böyle takdir etti mekanı cennet olsun” diye konuştu.

Öz konuşmasının sonunda kendilerine destek veren ülkücü ve alperen milliyetçilere de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

SİZ GÖREVİNİZİ YAPTINIZ SIRA BİZDE

Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz’ün konuşmasının ardından coşkulu kalabalığa seslenen Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, 1 Kasım tarihinde yapılan seçimin ardından da kendisini Cumhuriyet Meydanı’nda coşkulu bir şekilde karşıladıklarını hatırlatarak, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, seçildikten sonra EXPO’da döndü dedi ki bana hep ormancı der, ormancı Manavgat ne oldu dedi, yüzde kaç dedi, yüzde 44 deyince aferin dedi, maşallah dedi ve Manavgat yine Cumhurbaşkanımızı destekledi Allah razı olsun sizden” diye konuştu.

Manavgat halkının desteği ile kendisinin seçim listesinde 4.sıraya yerleştirildiğini ifade eden Aydın, “Evet bu iş çok kolay olmadı Hasan başkanım söyledi bir taraftan Yeşil Vadi, Beşkonak Vadisinden bir taraftan Karakaya köyüne kadar ev ev gezdik, köy köy gezdik hepinizden Allah razı olsun oraya gittiğimiz zaman bize güler yüzünü gösterdiniz ve sandıkta da gereğini yaptınız hepinizden Allah razı olsun. Tabi burada hasan başkanım ve yönetimini hepsinden ayrı ayrı Allah razı olsun tam bir ekip oldular, çok güzel çalıştılar yine aynı şekilde kadın kollarımız ve ekibinden Allah razı olsun ev ev gezdiler, broşürler dağıttılar bu işler kolay olmuyor mübarek ramazan ayında oldu ve gençlik kollarımız yine çok güzel çalıştılar ve gereğini yaptılar Allah razı olsun” diye konuştu.

24 Haziran’ın bayram olacağını ifade ettiklerini hatırlatan Aydın, “Bu bayramı hep beraber kutluyoruz. Evet, şimdi ülkemizde istiklal cumhur ittifakıyla beraber. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı hükümet sistemiyle bu gece hükümet kuruldu bundan sonra eskiden hangi partilerde koalisyon kurulacak, güvenli olacak mı bunların hepsi bitti çünkü siz 16 Nisanda buna karar verdiniz. Yine cumhur ittifakı mecliste büyük bir çoğunlukla yine sizleri temsil edeceğiz mecliste şükürler olsun ki en az 300’ün üzerinde milletvekiliyle beraber kanunlarımızı çıkaracağız bu sistem Türkiye’de oturacak ve ülkemizin önü açık olacak. 2023 hedeflerine, 2053 hedeflerine, 2071 hedeflerine rahat bir şekilde ulaşacağız” diye konuştu.

Aydın konuşmasının devamında şunları söyledi: “Bu ittifakın adını koyanda, mecliste geçmesini sağlayanda Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi buradan saygılarımı sunuyorum, sizi temsil edebilirim inşallah. İnşallah bundan sonra her şey yolunda, ilk partimizde kurulduğunda bir şey demiştik her şey geçmişten farklı olacak ve Manavgat bundan sonra her şey çok farklı olacak. Burası kimsenin kalesi değil demokrasiye inanan demokratların ve Ak Parti’nin kalesi olacak inşallah. Evet bundan sonra görev bizde tüm kardeşlerimizin emrindeyiz. 1 Kasım 2015’de de aynısını söylemiştik, ben sizin evladınızım sizler beni her zaman mahcup etmediniz desteklediniz ve inşallah önümüzde ki 5 yılda da sizlerin emrinde olacağız. Daha güzel hizmetler yapacağız ve Manavgat’ımızı da şahlandıracağız çünkü Manavgat en iyisine layık. İktidarımızın 16 yılı ve bizim son 2,5 yılımız öyle güzel hizmetler yapmış ki nereye gittiysek başımız dik, alnımız açık bir şekilde ziyaretlerimizi yaptık ve insanlarımız da dediler ki sizin bu yaptıklarınızın teşekkürünü sandıkta göstereceğiz dedi. Onun için bize destek veren tüm hemşerilerime teşekkür, minnet, saygı ve selamlarımı sunuyorum”

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ak, Parti’den, zafer, kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı