Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 09:26 Bu haber 2696 kez okundu
 
Ak Parti adaylarının Manavgat çıkarması
Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü toplu temel atma ve açılış töreni ile Ak Parti Manavgat Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışı nedeniyle Ak Parti Antalya Milletvekili adayları, başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Manavgat’a geldi.
YAŞAM Haberi
Ak Parti adaylarının Manavgat çıkarması

 

Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü toplu temel atma ve açılış töreni ile Ak Parti Manavgat Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) açılışı nedeniyle Ak Parti Antalya Milletvekili adayları, başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Manavgat’a geldi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü toplu temel atma ve açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Partili Antalya milletvekilleri, milletvekili adayları, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış ve temel atma töreninin ardından düzenlenen Ak Parti SKM’nin açılışına ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Ak Partili Antalya milletvekilleri, milletvekili adayları, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

TÜREL’DEN TÜRKBELENİ TEPKİSİ

Bakan Eroğlu ve Bakan Çavuşoğlu’nun Türkiye gündemine dair yaptıkları konuşmaların ardından toplu temel atma ve açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hükümet ve yerel yönetimlerin çalışmalarıyla önemli yatırımlara imza attığını belirterek, “Bakanlarımız her gelişinde adeta Antalya’yı hizmet yağmuruna maruz kalacak şekilde müjdelerle taçlandırıyor, onurlandırıyor” dedi.

Cadde düzenlemeleri, arıtma tesisleri, Türkbeleni gibi projelerin Manavgat’a değer katan projeler olduğunu vurgulayan Başkan Türel, “İnşallah şimdi Sorgun Ormanı’nın Manavgatlılara, halkımıza kazandırılması yönünde gayretlerimiz devam ediyor. Bu hizmetler birlik beraberlik sayesinde oluyor” diye konuştu.

Manavgat’ta yapımı devam eden Türkbeleni Projesi’ne yönelik açıklamalarda da bulunan Başkan Türel, 2013 yılında Türkbeleni’nde yaşanan yangının ardından burayı projelendirdiklerini ve Orman Genel Müdürlüğü’nden tahsisleri alarak projeye başladıklarını anlattı. Bu yaz Türkbeleni Projesi’nin açılışını gerçekleştireceklerini açıklayan Türel, zaman zaman yapılan hizmetlerinin itibarsızlaştırılmaya çalışıldığına dikkat çekerek, “Türkbeleni Orman yangınında orada yanan ağaçların kel bıraktığı bölgenin fotoğraflarını çekip, ‘Büyükşehir Belediyesi burada ağaç kesti’ diyenlerin hepsini birkaç ay sonra açılışa bekliyorum. Biz orada ağaç mı kesmişiz,  orayı yeşillendirmiş miyiz? Onu söyleyenlerin bizzat gelip görmelerini istiyorum” dedi.

DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü programının ardından gerçekleştirilen Manavgat Ak Parti SKM açılışına katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmasında ise Türkiye’nin yaptığı uluslar arası yardım çalışmaları hakkında bilgi verdi. Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen ülkelerin bulunduğunu belirten Bakan Çavuşoğlu, Fırat Kalkanı harekatına ses çıkarmayanların Afrin operasyonu sırasında ayağa kalktıklarını çünkü Afrin’deki teröristleri desteklerini anlattı.

Konuşmaların ardından Manavgat Ak Parti SKM’nin açılış kurdelası katılımcılar tarafından kesildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ak, Parti, adaylarının, Manavgat, çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı