Haber Detayı
25 Eylül 2017 - Pazartesi 16:57 Bu haber 2302 kez okundu
 
Ak Gençlik başkanını seçti
Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Otogar Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 400 dolayında üyenin oy kullandığı seçimde, Gençlik Kolları Başkanlığına tek liste ile aday olan Hasan Göktaş seçildi. Yeni dönemde ilçe teşkilatı ve kadın kolları ile birlikte uyum içinde hareket edeceklerini belirten Göktaş, 2019 seçimlerinde Ak Parti’ye gençlerin oylarını kazandırmak için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
Ak Gençlik başkanını seçti

 

Ak Parti Manavgat Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Otogar Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. 400 dolayında üyenin oy kullandığı seçimde, Gençlik Kolları Başkanlığına tek liste ile aday olan Hasan Göktaş seçildi. Yeni dönemde ilçe teşkilatı ve kadın kolları ile birlikte uyum içinde hareket edeceklerini belirten Göktaş, 2019 seçimlerinde Ak Parti’ye gençlerin oylarını kazandırmak için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı Gençlik Kollarının 5. Olağan Kongresi MATSO Otogar Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongreye; Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve İbrahim Aydın ile Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Özbey, Ak Parti Antalya İl Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş ve partililer katıldı.

İlk olarak İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Teşkilat Başkanı Fatih Doruklu başkanlığında, başkan yardımcısı İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Abdurrahman Paksoy, İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Merve Kuş ve İl Gençlik Kolları Yönetim KuruluÜyesi Reyhan Şahin’den oluşan divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanı Fatih Doruklu, Türkiye’yi düştüğü karanlık çukurdan, bugünkü aydınlık günlere çıkaran Ak Parti’nin aydınlık yürüyüşünün devam ettiğini belirterek yaptığı kongre açılış konuşmasında: “Dün gençliğin önünü açacağını söyleyen, gençlere siyasette yer vermek ustalığın şiarındadır diyerek, bugün söylediklerinin arkasında durarak, somut bir şekilde gençliği siyasetin üst noktalarına taşımış ve bize de verdiği sözü yerine getirmiştir. Ne mutlu ki bize, verdiği siyasi sözleri yerine getiren bir siyasi partinin mensuplarıyız. İşte bu mutluluğu, bugün gerçekleştireceğimiz kongremiz gibi paylaşma imkanı buluyoruz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu ve Ak Parti Manavgat Gençlik Kollarının faaliyet raporları açıklandı.

Kongrede il konuşmayı Manavgat Gençlik Kolları başkanlığını, İlçe Yönetimine geçtiği için bırakan Erhan Çetin gerçekleştirdi. 10 Eylül Pazar günü yapılan ilçe kongresinde kendisine ilçe yönetiminde yer verdiği için Hasan Öz’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Çetin, “Ak Parti ailesinin bir üyesi olmaktan her zaman gurur duydum. Kurucu liderimiz Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve sizler gibi kıymetli dava arkadaşlarım ile yol yürümeyi bana nasip ettiği için Rabbime şükrediyorum.

Göreve geldiğimiz tarihten bu güne kadar; 1 Yerel Seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi, 2 Genel Seçim, ve 1 referandum olmak üzere 5 defa seçim çalışması yürüttük.

Bu seçimlerde gençlik kolları teşkilatı olarak üzerimize düşen tüm görevleri layıkıyla yapmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık. Bu süreçlerde genç seçmenlerimize ulaşarak seçimlerde ilk defa oy kullanacak kardeşlerimizin heyecanlarına ortak olduk. 

İlçe Teşkilatımız olarak sadece seçim zamanı değil, her zaman vatandaşlarımızla iç içe iletişim halinde olmaya özen gösterdik. 225 000 Nüfuslu ilçemizin 106 mahallesinde girmedik sokak sıkmadık el bırakmadık. Batısında Köprü Pazarı Çayı, Doğusunda Alara Çayı, Kuzeyinde Beşkonak Toroslarına kadar uzanan ilçemizde kapısına gazete, broşür ve davetiye bırakmadığımız hane kalmadı.

İlçemiz genelinde patimizin büyüyüp daha da gelişmesi için üyelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürdük. İl Başkanımız Sn Rıza Sümer’in Hedef 500 Bin üye projesi kapsamında bu çalışmalarımızı daha da arttırarak 3000’e yakın genç kardeşimizi ailemize kattık.

Tüm bu çalışmaları yaparken bizlere destek olan kıymetli abimiz Sn Hasan Öz ve yönetim kurulu üyelerimize, her zaman uyum içinde çalıştığımız kadın kolları Başkanımız Sn Şeyda Ünal Karakaya’ya ve kadın kolları yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.

Maalesef geçmişten bu güne Akdeniz ve kıyı bölgelerde siyasi iklim her dönem zor olmuştur. Fakat Ak Parti olarak her dönem çıtayı daha da yukarı çekerek çalışmalarımızın ve alın terimizin başarıya dönüştüğünü hep beraber gördük.

Kıymetli dava arkadaşlarım; Artık Türkiye bölgesinde ve dünyada küresel dengeleri kuran bir ülke konumundadır. Bu noktaya gelmek için çok büyük bedeller ödendi. Genel başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan seçilme yaşının 18’e indirilmesi ile bu kutlu davanın koruyucusu ve emanetçilerinin biz gençler olduğunu vurgulamıştır.

Biz gençlere bu bağlamda çok büyük sorumluluklar düşüyor.

Bu kutlu davanın neferleri olarak sorumluluklarımızı unutmamalıyız. 2023, 2053 ve 2071’ler bizlerin Türkiye’si olacaktır.

Müslüman coğrafyaları yangın yerine dönmüş, orta doğuda her gün binlerce çocuk kan ağlarken biz gençler sessiz kalamayız. Ecdadımızın ve 15 Temmuz kahraman Şehit ve gazilerimizin emanetini bedeli ne olursa olsun koruyup kollamalıyız.

Demokrasiden, insan haklarından ve özgürlüklerden asla taviz vermeden milli ve manevi değerler üzerinde yükselerek çağdaş bir toplum olmaya ve mazlumların yaralarını sarıp onların sesi olmaya devam edeceğiz.

Kıymetli dava arkadaşlarım; bu bir veda değildir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı şerefimizle bu günlere yükseltmeye çalıştık. Görevi teslim ettiğim kardeşimin de aynı kararlılıkla bu bayrağı gururla ve şerefle taşıyacağından hiçbir şüphem yoktur.

Siyaset bir hizmet yarışıdır. Dava bilinciyle koşturmaktır. Zaman zaman tansiyon yükselir sinirler gerilebilir. Fakat her şey davanın Muaffak olması içindir. Bizlerinde bilmeden üzdüğümüz kırdığımız kardeşlerimiz varsa hakkını helal etsinler. Benden yana tüm haklarım kardeşlerime helaldir.

Bizim bir aşkımız, bir sevdamız var.

Bu ülkeye ecdadımıza borcumuz var.

Bu borcu ödemek için gece gündüz çalışacağız.

Bu emaneti bizden sonraki kuşağa sapasağlam bırakmak için terleyeceğiz. Bu inançla çıktığımız yoldan asla dönmeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyor

başta kurucu il başkanımız Rahmetli Hamza Taş ağabeyimizi, Manavgat gençlik kolları ve ana kademede görev yapmış Birol Arıkan kardeşimizi ve teşkilatlarımızda görev almış, ebedi aleme intikal etmiş tüm dava arkadaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Erhan Çetin’in ardından AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz söz aldı. AK Parti ile Türkiye’nin bir çok alanda değişim ve gelişim gösterdiğini ifade eden Öz “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, siyasette gençlere daha aktif görev vererek, siyasete geniş bir ufuk kazandırmış ve kazandırmaya da devam etmektedir. Ak gençlerimize, kim var hizmet yarışında denilince, sağına soluna bakınmadan ben varım diyebilen bir gençliktir. Canını verebilecek kadar gözü kara, dertleri ve sıkıntıları giderebilecek kadar taktik sahibi bir gençliktir. Ak Parti dinamizm ve süreklilik kaygısı yaşamayan tek partidir. Bunun yegane sebebi de partimizin sağlam bir gençlik kolları teşkilatına sahip olmasıdır. Ak Parti ürettiği icraat ve politikalarda ülkemizin gençliğini her zaman ön planda tutmuştur. Ak Parti ile siyaset gençleşiyor, Türkiye büyüyor söylemi ile hükümet olarak 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine koyulması, bu ülkede gençlere verilen kıymetin en büyük göstergesidir. Çünkü 2023, 2053 ve 2071 yıllarında Ak Parti kadrolarında siz gençler bulunacaksınız. Bizim bu güzide hedeflerimizi siz gençlerimiz gerçekleştireceksiniz. 1961 yılında ülkenin başbakanı Sayın Adnan Menderes sebepsizce idam edilirken, millet sesini çıkaramamıştı. 15 Temmuz gecesi hainler aynı oyunun yine tutacağını zannettiler. Ancak siz vatansever gençler bu oyunu bozdunuz. Genel Başkanımıza canınız pahasına sahip çıktınız ve millet iradesini hainlere katlettirmediniz. Sizler silahsız bedenlerinizi, ağır makineli silahlara, tanklara ve uçaklara siper ederek, tarihte eşine rastlanmamış bir kahramanlık destanı yazdınız. Gençler kendinizle gurur duyun. Bu çok büyük bir onurdur. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi kahramanca şehit olan vatandaşlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize Allah’tan şifa diliyorum. Bizim partimizde kongreler teşkilatların sağlamlaştığı, parti içi demokrasinin güçlendiği mutlu günlerdir. Devir teslimler bizde kavga gürültü değil kaynaşma ve kardeşlik sebebidir. Çünkü bu dava, nefsini bir kenara bırakmış, daima biz diyen, teşkilatları için gecesini gündüzüne katarak çalışan insanlardan oluşmaktadır. Biz büyük bir davanın neferleriyiz. Bu davanın mutlak sona kesintiye uğramadan aynı kararlılık ve tevazu içinde devam etmesi için bu yolda çalışmaya hep birlikte devam edeceğiz. Önümüzde çok önemli yerel ve genel seçimler var. Ak Gençlik kadrolarında bulunan genç kardeşlerim bu şuur ve bilinçle çalışarak, bu seçimlerde de daha önceki başarılarımız artırarak sürdüreceğimize inancım tamdır. Ben buradan 5 yıl boyunca partimize emeği geçmiş olan gençlik kolları başkanımız Erhan Çetin kardeşime, yönetim kurulu üyelerine ve Ak Gençlik kadrolarının her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün burada yeni seçilecek olan Gençlik Kolları başkanımıza ve yeni yönetim kurulu üyelerine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gençlik Kolları kongrelerinin de ana kademe kongrelerinden farksız bir şekilde gerçekleştirildiğini belirten Ak Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Akbaş, kendisinin de Manavgatlı olduğunu belirterek, Manavgat’tan beklentisinin çok olduğunu söyledi. Akbaş, “Antalya’da 19 ilçemizin Gençlik Kolları kongresinin 6.’sını bugün tamamlamış olacağız. Bugün Manavgat, nüfus olarak Antalya’nın 4. büyük ilçesi, Manavgat bizim için önemli. Manavgat benim için ayrı bir önemli, çünkü Manavgatlı olmam, hemşehriniz olmam nedeniyle Manavgat’a çok ayrı önem veriyorum. Benim Manavgat’tan beklentim yüksek. İnşallah bundan sonra reisimizin güvenini kırmamakla beraber 2019’da yerelde Manavgat’ı en iyi şekilde bu genç arkadaşlarımızla, yeni yönetimle, ana kademe, kadın kollarıyla hep birlikte inşallah Manavgat’ımızı Ak Partili belediye ile buluşturacağız. Ben ilçe başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bugün gençliğe vermiş olduğu önemi bir kez daha görmüş olduk. 5 yıl görev yapan gençliği omuzlayarak bugüne kadar getiren Erhan Çetin Başkanımızı da yönetimine aldığı için burada huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Dediğim gibi Manavgat bizim için önemli. Manavgat’ta şu anda kadar 3 bin 200’e yakın genç üyemiz var. Arkadaşlarımızla istişare yaptığımızda Manavgat’ta ki 36 bin genç seçmenin 12 bininin Ak Partiye oy verdiğini düşünürsek bizim daha ulaşmamız gereken 9 bin genç kardeşimiz daha var. Tabi ki bu Ak Partiye oy verdiğini düşündüklerimiz. Bunu dışında bizim Manavgat’taki tüm genç kardeşlerimize ulaşmamız, bütün genç kardeşlerimizi kucaklamamız lazım. İnşallah yeni seçilecek başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlarımız bunu yapacak buna inanıyorum, güveniyorum. 2019’da hem yerelde hem de genelde Manavgat’ta, nasıl genelde birinci çıkıyorsak yine çıkacağımıza ve sandıkları patlatacağımıza ben inanıyorum. İnşallah Rabbimiz yardımcımız olur burada da güzel işlere imza atarız” diye konuştu.

Daha sonra kürsüde söz alan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise gençlerden özür dileyerek konuşmasına başladı. Aydın konuşmasında şunları söyledi: “İlk defa bir gençlik kolları kongresine katılıyorum. Onun için burada olmaktan çok mutluyum. Yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Ankara’da tezkerede oy kullandık, arkasından Akseki’ye geldik, kongremiz vardı. Oradan İbradı kongresine gittik ve akabinde de buraya geldik. Hep diyoruz ki gençler bizim geleceğimizin teminatı. Aslında geleceğimizin değil şu anımızın teminatılar. Ne güzel söylemiş reisimiz, Ak Parti ile siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor. Gençlerden özür diliyorum. Çünkü biz 78 kuşağıyız, 12 Eylül ihtilalinden önce yaşadık, sağ sol çatışması içinde büyüdük. Ama son nesil hep ot yetişiyor düşüncesi ile hep gençleri küçük gördük. Bu çocuklar ne olacak hiç bilgisayarın karşısından kalktığı yok. Hiç ülkenin gündemi ile ilgili hiç bir şey yapmıyorlar dedik. Ama 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimi karşısında yine bu gençlerimizi gördük. Onun için Allah sizlerden razı olsun ve sizler hakkında benim gibi düşünenler olarak özür diliyorum. Bizim parti en çok gençlere değer veren, seçilme yaşını 18’e indiren, her şey çok güzel fakat yapılan anketlerde, çalışmalarda, ilk defa oy verenler arasında Ak Parti 3. sırada, buda bizi üzüyor. Demek ki bunun için çalışmamız gerekiyor. Yoksa siyasette ve Türkiye’nin geleceğinin sürdürülme şansı yok. Gençlere bu kadar önem veriyorsak ve gençler geleceğin değil bugünün teminatıysa, ne yapıp yapıp çok güçlü olmamız gerekiyor. Onun için partimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Önümüzdeki yıllarda bu böyle olmayacak, inşallah daha da iyi olacak. Nasıl ülke genelinde yüzde 50’nin üzerinde oy alacaksak ve buda gençlerle olacak. İlk defa oy kullanacak 18-25 yaş grubunda da birinci parti olmamız şart. Çünkü Türkiye nüfusu çok genç bir nüfus. Onun için iyi çalışma yapmamız gerekiyor”

Aydın’ın ardından Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları STK ve Halkla İlişkiler Başkanı Mustafa Özbey konuşmasını gerçekleştirdi. 15 Temmuz’da sokağa çıkan gençlik gibi 60’da veya 80’de de gençliğin sokağa çıkmış olması halinde neler olabileceğinin düşünülmesi gerektiğine vurgu yapan Özbey, “Bizi bu salonda bu sıcakta tutan bir dert var. Bu kapıdan dışarı çıkartmayan, yılın bu zamanında bu sıcağında, coğrafyanın bu noktasında bizi bu salonda tutan bir dert var. Dileriz Allah’tan ki bu dert inşallah bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz davamdan vazgeçmem diyen Peygamber Efendimizin derdi gibi olsun. Allah’tan ki akıncılarıyla 1071’de Anadolu’nun kapılarını bize açan Alparslan’ın derdiyle aynı dert olsun. Dileriz ki Allah’tan ki, bir kutlu hadise nail olabilmek için ya İstanbul beni alır ya ben İstanbul’u diyen bir fatihin Sultan Muhammed Han’ın derdiyle aynı dert olur. Dileriz ki Allah’tan ki KuddülAmare’nin, Çanakkale’nin derdi oldur, yeter söz milletindir diyenlerin derdi olur. Dünya 5’ten büyüktür diyen liderin derdiyle aynı olur. Allah bizlere bunu nasip etsin, önce kendi nefsime söylüyorum. Bu öyle bir nizam ki, başta kendi nefsimize, sonra beldemize, çevremize, ülkemize, nihayet tüm dünyaya ilahi nizamı getirecek bir gençliğin Fatiha’sı olur. Alelade bir kongre yapmıyoruz. Derdimiz büyük, hedefimiz büyük. Salonda toplanmışız, 200-300 kişi, çok güzel protokol var. Bir şeylerden bahsediyorlar. Öyle bir aşk, muhabbet olsun ki bu ülkenin ümmete umut olan bu ülkenin, ilerleyen yıllarda lideri bu salondan çıksın, bu gençliğin arasından çıksın. Bu kongre sonucunda seçilenlerden çıksın. Rabbim bizlere bunları nasip etsin. Kurumsal bir partiyiz, 16 yıllık bir geçmişimiz var. Bir sürü yaşadığımız badireler, kapatma davaları, darbe girişimleri, post modern darbeler, 367 krizleri, referandumlar. Daha önce il başkanlığı yaptım, kısa sürede şahit olduğumuz 7-8 seçim var. Hepimiz bir şekilde bir yerinde bulunduk ve bir gençlik dedik. Kürsülere geldiğimiz zaman hep bize şöyle dediler; oğlum Fatih’in İstanbul’u fetih ettiği yaştasın, kızım sende Fatih’ler doğuracak yaştasın. Çok güzel kitaplar okuduk ama kendi özümüze döndüğümüz zaman, bir salona girdik, bir partiye geldik, kaşını çatan bir büyüğümüz oldu. Çoğu zaman bizim gençler dediler, adımızı bile bilmediler. Yönetimde yer alan, her gün koşturan, harçlığı ile bir şeyler yapmaya çalışan, salon dolduran, fotoğraf çeken, sosyal medyada beğeni yapan bir gençlik olduk. Genciz biz, diklenmeden dik durmaya çalıştık kötü olduk, asi olduk. Bizim çocuklar olduk, bir kenarda kaldık. Gençlik unutmuyor ve gençlik büyüyor. 2019 ilk hedef, 2023, Allah ömür verir bizlerin çocukları görür 2071’ler var. Gençlik derken, dopdolu, sadece kongrelerde ve günlerde hatırlanan bir gençlik değil, yatağı derdi olmuş, yorganı davası olmuş hiçbir çıkar gözetmeksizin inandığı bir liderde gördüğü aşka muhabbet duymuş” diye konuştu.

Son olarak kürsüye çıkan Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, teşkilatçılığın zor olduğunu belirterek; “Bu dava için koşan gençlerden Allah razı olsun. Zaman geçiyor, gençlik kollarında siyasete başladım, tabi ki Ak Parti de, bir gün reisimiz sordu neden Ak Parti diye, siz Ak Parti’yi kurduğunuz için dedim. Gök Parti’yi kurmuş olsaydınız Gök Partili olacaktım dedim. Gençlik kollarında başladım siyasete, gençlik kolları başkanlığı yaptık, sonra il başkan yardımcılığı sonra il başkanımız vardı, Antalya’nın gördüğü en büyük teşkilatçısı olan rahmetli Hamza Taş başkanımız, onu da rahmetle anıyoruz, Mustafa gel bakalım yönetime dedi. Gençlik kollarından il yönetimine geçtik. Teşkilat başkanlığı, il başkanlığı, milletvekili, bakanlar ve mevkiler gelip geçiyor. Daha dün gibi. Hayat uzun gibi duruyor ama aslında çok kısa. Hep sorarlar il başkanı olduğumda kaç yaşındasın, daha çok gençsin falan derlerdi. Hani diyorlar ya ne kadar kaldın diye, bir günden daha az derler, onun için hayırlı işler yapmak lazım, hoş seda bırakmak lazım. Çok çalışıp, üretmek lazım. Hep birlikte bu millet ile devlet arasında köprü olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seçime tek liste halinde giren Hasan Göktaş, Ak Parti Manavgat Gençlik Kollarının yeni başkanı seçildi.

Seçimden sonra teşekkür konuşması yapan Göktaş: “Milletvekillerimiz; Sayın Mustafa Köse, Sayın İbrahim Aydın, Genel Merkez Mkyk Üyelerimiz, İl Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Ömer Akbaş, İlçe Başkanımız Sayın Hasan Öz ve Yönetimi, Kadın Kolları Başkanımız Sayın Şeyda Ünal Karakaya ve yönetimi, Diğer İlçe Başkanlarımız, delegelerimiz, partililerimiz ve kıymetli basın mensuplarımızın katılımıyla 5, Olağan İlçe Gençlik Kolları Kongremizi coşkulu bir şekilde gerçekleştirdik. 

Kongremizde; 5 yıldır İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı olduğum, Ana Kademe Yönetim Kurulu Üyemiz Erhan Çetin, hizmet bayrağını şahsıma teslim etti. Çetin, 5 yıldır birlikte çalıştığımız Ak Parti Manavgat Gençlik Kollarında ciddi başarılara imza atmıştır. Bizlere teşkilatta başkanlığın yanı sıra ağabeylik etmiştir. Kendisinin yakaladığı yüksek hizmet çıtasını bizlerde İnşallah yeni başarılara imza atarak daha yukarılara taşıyacağız. Bizlere telim ettiği hizmet bayrağını daha coşkulu dalgalandırmak için canla başla çalışacağız.

Bizim partimizde kongreler yenilenip tazelenmenin ve demokrasi şölenlerinin en güzel örnekleridir. Manavgat Gençlik Kolları Teşkilatımızda gerçekleştirdiğimiz muhteşem kongreyle yenilenip tazelendi ve Yeni başarılara imza atmak için hazır. Partimizin Ak Gençleri ‘’zaman bendedir ve mekan bana emanettir’’ şuurunda olan bir gençliktir. Bizim gençlerimiz ‘’hizmet yarışında kim var?’’ denildiği zaman sağına soluna bakmadan ‘’ben varım!’’ diyerek öne atlayan gençlerdir.

Ak Parti Gençlik Kolları teşkilatları siyasete ilk adımın atılacağı en doğru yerdir. Diğer partiler gençlerimizin sadece seçim zamanı enerjilerini sömürürken, Ak Parti gençlerimize siyaset arenasında aktif olarak siyaset yapabilme olanağı sağlamaktadır. Bunun en büyük kanıtı Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilme yaşını 18’e indirmesidir. Kurucu liderimiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini bu yıllarda ülkemizde söz sahibi olacak biz gençler için koymuştur. Bu hedeflerin koyulması partimizin biz gençlere verdiği önem ve güvenin en büyük göstergeleridir. Rabbime hamdolsun böylesine güzide bir partinin İlçe Gençlik Kolları Başkanı olmaya bana nasip etti. 

Manavgat Gençlik Kolları Teşkilatı, Sayın Hasan Öz gibi kıymetli bir İlçe Başkanına sahip olduğu için çok şanslı.  İlçe Başkanımız her; daim gençliğin arkasında durmuş ve destekçisi olmuştur. Gençlere her zaman teşkilatlarımızda aktif görevler vermiştir. İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Erhan Çetin’i de İlçe Teşkilatında görevlendirmiştir. Kendisine şahsım ve gençlik adına teşekkür ediyorum. Yeni dönemimizde de Ana Kademe, Kadın Kolları ve gençlik kolları teşkilatlarımız uyum içinde çalışarak başarı ivmesini yükseltecektir.

Kongremize katılımlarından dolayı tüm katılımcılarımıza ve siz kıymetli basın mensuplarımıza tekrar teşekkür ediyor, kongremizin hayırla vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gençlere güvendiğini ve siyasette gençlere yön verdiğini ifade eden Hasan Göktaş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, siyaset gençleşiyor, Türkiye güçleniyor dedi. Dedi ki ben gençlerin sadece enerjisine değil, gönlüne tecrübesine yeteneğine ve ülkeyi yönetme gücüne talibim dedi. Artık onlara yönetimlerde yer vereceğim dedi. Ülkenin yönetiminde söz sahibi yapacağım dedi.Birde şunu söyledi, metal yorgunluğu olanlar bıraksınlar görevi, taze kanlara, bizde kendimize sorduk, bizde ilk günkü heyecan var mı, evet cevabını aldık ve devam ettik. Herkesin kendine bu soruyu sorması lazım bende ilk günkü heyecan, çalışma azmi var mı, evet diyebiliyorsa devam etmesi lazım. Soruya evet diyemiyorsa, görevi kardeşime devrediyorum diyebilmesi lazım. Zaten bizim partimizin fıtratında bu var” diye konuştu.

Görevleri sürecinde ilk hedeflerinin 2019 seçimleri olduğuna dikkat çeken Göktaş, “Bizde hiçbir zaman bunu yapıyoruz demiyoruz, her zaman daha iyisini yapmamız lazım dediğimiz için, inandığımız için, yaptık bıraktık diye bir şey yok bizim için. İyisi yapılmış olsa bile, çok daha iyisini yapacağız dediğimiz için biz çok daha başarılıyız. Manavgat’ta da bizi artık önceden olduğu gibi sokaklarda, dükkanlarda, iş yerlerinde kadın kollarımızla beraber bizi görecekler. Biz partimizi onlara anlatacağız, önümüzde bir seçim var. 2019 seçimi, bu seçimde de ilçe başkanımız Hasan Öz’ün arkasında duracağız, çalışacağız, Allah nasip ederse de seçimleri alacağız” diye konuştu.

Gençlik Kolları olarak halihazırda 3 bin 200 üyelerinin olduğunu belirten Göktaş, “Bizim en büyük sıkıntı çektiğimiz nokta şu. Bu gençlik Ak Parti ile büyüyen bir gençlik. Ak Parti Türkiye tarihinde en büyük oranları alıp iktidara geldi, öncesinde ise yoktu. Bu gençler Ak Parti ile büyüdü, bu gençlerin yaşı 16-17. Ak Parti kurulduğunda 10 yaşında olan bir insan 26 yaşına geldiği zaman hep Ak Parti ile geldi. Ak Parti birçok sorunu çözdüğü için, insanlar her şeyi güllük gülistanlık zannetti. Yağ kuyruğu yok, ekmek kuyruğu yok, her alanda imardan çalışma alanında insanların sağlık güvencesine tutunda birçok alanda yenilik yapıldı ve birçok sorun çözüldü. Biz bunları hep görerek büyüdük. Bize her şey güllük gülistan geliyor. Bizim gençliğe, yeni seçmene bunu anlatmamız lazım. Yeni nesil gençler geçmişi bilmediği için oy verirken başka taraflara kayabiliyor. Biz bunları geçmişi anlatacağız” dedi.

Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın gençlere özrü konusunda ise, Aydın’ın tevazuu gösterdiğini belirten Göktaş, “Menderes döneminde sebepsizce Menderes’i astılar. Buna maalesef insanlarımız ses çıkaramadı. Aslında ezilen, asılan, iradesi hiçe sayılan çok fazla insan vardı. Belki de ülke nüfusunun çoğunluğu bu şekildeydi ancak ses çıkaramadılar. Bunun birçok sebebi var. İşte eskiden askeriyenin ülke yönetimine el koyma fırsatları vardı, belli bir düzgün irade yoktu, bir kere memleket sevgisi yok. Memleket için çalışan insanlar yok. Şu anda biz gördük ki, Menderes zamanında Menderes için sokağa dökülmeyen insanların torunları Tayyip Erdoğan için, millet iradesi için sokaklara döküldü. Bunu ben şuna bağlıyorum, bize anlattılar Menderes zamanını, bakın sokağa dökülmezseniz böyle olur dediler, bizde bunu gördük ve sokağa döküldü. Sayın vekilim tevazuu yaptı ama biz onlardan gördük, onlardan öğrendik, bu şekilde sokaklardaydık ve milli iradeye sahip çıktık” diye konuştu”

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Ak, Gençlik, başkanını, seçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort