Haber Detayı
11 Eylül 2017 - Pazartesi 11:16 Bu haber 2490 kez okundu
 
Ağustos ayının polisleri ödüllendirildi
Antalya Emniyet Müdürlüğü’nde Ağustos ayının polisi seçilen 3 polis memuru, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya tarafından ödüllendirildi.
ASAYİŞ Haberi
Ağustos ayının polisleri ödüllendirildi

Ağustos ayının başarılı polis memurları belirlendi. Gösterdikleri gayret ve başarıdan dolayı ayın polisi seçilen memurlar İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya tarafından ödüllendirildi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada: “Görevi boyunca toplumun huzur ve güven içerisinde yaşamasını sağlamak için canını hiçe sayarak görev yapmakta olan tüm personelimizin mesleğini daha profesyonelce yürütmelerini, daha başarılı olmalarını ve göstermiş oldukları başarıda devamlılıklarını sağlamak, moral ve motivasyonlarını yükseltmek amacıyla olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu emsallerine göre başarılı görev yapan personeller arasından ilimizde 2016 Yılı Kasım ayından itibaren her ay “Ayın Polisi” seçilmekte, yılsonu itibariyle de Ayın Polisleri olarak seçilenler arasından “Yılın Polisi” seçilecektir.

Ağustos ayı içerisinde başarılı görev yapan personeller arasından;

24 Ağustos günü ilimiz Şehirlerarası Otobüs Terminalinde şüpheli 3 şahsın incelenmesi neticesi; şahıslara ait bavul içerisine gizlenmiş vaziyette 1 bin 220 gr kokain maddesinin ele geçirilmesi, şahıslardan Y.B.’nin 20 yıl 6 ay kesinleşmiş cezası olan cezaevi firarisi olduğunun anlaşılması ve her 3 şahsın adli mercilerce tutuklanmasında göstermiş olduğu üstün gayret ve başarılı çalışmaları nedeniyle Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru S.Y. ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Ö.S.K. “Ayın Şubeler Polisi” olarak seçilmişlerdir.

16 Ağustos günü Alanya ilçesinde meydana gelen kapkaç olayına yıllık izin kullandığı esnada müdahale ederek şüpheli şahsın kovalamaca neticesinde yakalanması ve Çocuk Büro Amirliğince adli mercilere teslim edilmesinde göstermiş olduğu üstün gayretleri nedeniyle Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru A.B. “Ayın Dış İlçeler Polisi” olarak seçilmiştir.

Ayın Polisi olarak seçilen 3 personel 08 Ağustos 2017 günü İl Emniyet Müdürümüz Celal UZUNKAYA’nın makamında İl Emniyet Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin katılımı ile düzenlenen bir törenle 1’er adet çeyrek altın ve teşekkür belgeleri ile ödüllendirilmişlerdir” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Ağustos, ayının, polisleri, ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı