Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 09:48 Bu haber 2206 kez okundu
 
AEDAŞ ve Akdeniz Üniversitesi, ‘İşini şansa bırakma!’ dedi
İş sağlığı ve güvenliği kurallarını çalışma hayatının merkezine koyan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Üniversitesi ile birlikte 10 Mayıs’ta İSG Farkındalık Sempozyumu düzenledi. ‘İşini Şansa Bırakma’ başlığı ile düzenlenen sempozyumda iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatındaki önemi ele alındı.
YAŞAM Haberi
 AEDAŞ ve Akdeniz Üniversitesi, ‘İşini şansa bırakma!’ dedi

 

İş sağlığı ve güvenliği kurallarını çalışma hayatının merkezine koyan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş., Akdeniz Üniversitesi ile birlikte 10 Mayıs’ta İSG Farkındalık Sempozyumu düzenledi. ‘İşini Şansa Bırakma’ başlığı ile düzenlenen sempozyumda iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatındaki önemi ele alındı.

Antalya, Burdur ve Isparta’da elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını artırmak için 2018 yılı boyunca birçok önemli projeye imza atmaya hazırlanıyor. Özellikle saha personeline yönelik ‘iş sağlığı ve güvenliği’ eğitimlerine ve üniversitelerle ortak çalışmalara ağırlık vermeyi hedefleyen AEDAŞ, bu doğrultuda 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde 10 Mayıs günü Akdeniz Üniversitesi ile ortak olarak İSG Farkındalık Sempozyumunu düzenledi.

‘İşini şansa bırakma’ teması çerçevesinde gerçekleştirilen ve tüm gün devam eden sempozyumda, ‘dünden bugüne Türkiye’de İSG, iş kazası, meslek hastalıkları ve hukuki süreçler, risk analizi uygulama metotları’ gibi konular ele alındı.

SAĞLIK VE GÜVENLİK KÜLTÜRÜNÜN OLUŞMASI EN ÖNEMLİ HEDEF

AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, Üniversitelerle iş birliğini şirket olarak çok önemsediklerini, genç nesillerde iş sağlığı ve güvenliği bilinci oluşturmakta yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi. AEDAŞ olarak iş sağlığı ve güvenliğini çalışma hayatlarının merkezine koyduklarını da dile getiren Müdüroğlu, özellikle güvenlik kültürünün çalışanlarda oluşturulması ve içselleştirilmesi amacıyla çeşitli eğitimler verildiğini dile getirerek, “Bu sayede, henüz çok genç olan sektörümüzde sağlık ve güvenlik kültürü sağlandı” dedi.

İş sağlığı ve güvenliği konularında bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi veren Müdüroğlu, “İSG Yöneticiliği’nin yanı sıra çalışanlardan temsilcilerin de dahil edildiği İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu, İş Kazası Olay Araştırma ve İnceleme Kurulu, İş Kazası Sonuç Onay Komisyonu birimlerini oluşturduk. Teknik Uygulama ve Eğitim Sahası’nı kurarak çalışanlarımıza, hazırlamış olduğumuz senaryolarla sahip olduğumuz ekipmanların mevcut çalışma alanlarımızda nasıl kullanıldığını göstererek yaşanacak olumsuzluklar konusunda önceden uyarılmalarını ve konu hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. Şirketimizde iş sağlığı ve güvenliği kurallarının faaliyet gösterdiğimiz çalışma alanlarında yapmış olduğumuz işin ayrılmaz parçası olduğu bilinciyle çalışmaktayız ve iş güvenliğini yaşam kültürü olarak görmekteyiz” ifadesini kullandı.

EĞİTİMLERİN YÜZDE 54’Ü İSG KAPSAMINDA

2017 boyunca şirket içinde eğitimleri 5 farklı başlıkta gruplandırdıklarını anlatan Müdüroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bunlar, zorunlu İSG eğitimleri, işe uyum eğitimleri, teknik ve mesleki gelişim eğitimleri, kişisel gelişim ve sosyal yaşama yönelik eğitimler… 2017 yılı içerisinde planlanan eğitimlerin yüzde 54’ünü İSG eğitimleri oluşturdu. Toplamda 2 bin 506 çalışana 35 bin 405 saat İSG eğitimi verdik. Eğitimlerin yüzde 36’sı ise teknik mesleki eğitimler olup kişisel gelişim eğitimleri, işe uyum eğitimleri ve sosyal yaşama yönelik diğer eğitimler ise 2017 eğitimlerinin yüzde 10’nu oluşturdu. Ayrıca, çalışanlarımızda iş sağlığı ve güvenliği farkındalığını desteklemek amacıyla kişisel gelişim eğitimlerimizin de odak noktasına iş sağlığı ve güvenliğini koyuyoruz”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , AEDAŞ, ve, Akdeniz, Üniversitesi,, ‘İşini, şansa, bırakma!’, dedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı