Haber Detayı
26 Kasım 2019 - Salı 20:51 Bu haber 2804 kez okundu
 
Açık Kapı vatandaşı memnun ediyor
İçişleri Bakanlığı’nca kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla faaliyete başlayan Açık Kapı Hizmeti vatandaşı memnun ediyor.
GÜNDEM Haberi
Açık Kapı vatandaşı memnun ediyor

Vatandaşların güler yüzlü ve ihtiyaçlara odaklanan bir şekilde karşılanması, vatandaşla  en üst düzeyde iletişimin kurulması, kaymakamlığa bizzat gelen yaşlılar, engelliler, hasta ve düşkünler ile şehit yakınları ve gazilere Kaymakamlık içinde ve dışında danışma ve mihmandarlık hizmeti verilmesi amacıyla 15 Kasım 2019 tarihinde Manavgat Hükümet Konağı’nın 2. katında faaliyete başlayan Açık Kapı Hizmeti'nin çalışmaları, hizmetten yararlanan vatandaş tarafından memnuniyetle karşılanıyor.
Vatandaşlar başvurularını; Kaymakamlık Açık Kapı Bürosu’nda görevli personeller ile yüz yüze görüşerek, www.acikkapi.gov.tr web sitesi üzerinden, ya da Açık Kapı mobil uygulaması üzerinden bizzat yapabiliyorlar.  
Vatandaşın kamu kurumlarını ilgilendiren her türlü talep, istek ve şikayetlerinin elektronik ortamda  alınarak hızlı bir şekilde ilgili kurumlara yönlendirilmesi anlamında çalışmalar yapan Açık Kapı Bürosu, diğer başvurulardan (yazılı dilekçe, CİMER vb.)  farklı olarak taleplerin 7 iş günü içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyor. 
Faaliyete başladığı günden itibaren sistemde kayıtlı olan 17 hizmet başlığı üzerinden 171 vatandaş başvurusunu olumlu bir şekilde sonuçlandıran Açık Kapı Bürosu; proje kapsamında uyuşturucu ile etkin mücadele edilmesi amacıyla EGM, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan günlük olarak alınan verilerle belirlenen vaka durumlarına göre proje üzerinden de raporlar hazırlıyor.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Açık, Kapı, vatandaşı, memnun, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı