Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 16:54 Bu haber 1151 kez okundu
 
IRONMAN, 31 Ekim'de Antalya'da yapılıyor
Dünyanın 7 kıtasında, 52 ülkesinde ve 250 farklı şehrinde yapılan IRONMAN, 31 Ekim'de 7'nci kez Türkiye'de yapılacak. Yaklaşık 6 bin kişilik bir turizm hareketinin beklendiği dev organizasyonun bölgeye 20 milyon Euro'yu aşkın bir katkı sağlaması bekleniyor.
SPOR Haberi
IRONMAN, 31 Ekim'de Antalya'da yapılıyor

1.9 kilometre yüzme, 90 kilometre bisiklet ve 21 kilometre koşu parkurlarından oluşan 3 farklı branşın art arda yapıldığı, dayanıklılık, irade ve güce dayalı yarış Belek sahilinde başlayıp, The Land of Legends'da sona erecek. Bu yılki yarışa 88 ülkeden 2250 sporcu katılacak. 31 Ekim sabahı saat 08.00'da başlayacak olan IRONMAN sosyal medya hesaplarındaki canlı yayınlarla da takip edilebilecek.

Pandemi ve seyahat engelleri sebebi ile dünyanın bir çok yerinde yarışlar iptal olurken, Antalya Belek'te gerçekleşecek, "IRONMAN Türkiye" Avrupa'nın 'En geniş katılımlı ikinci yarışı' unvanını da kazandı.

SPOR TURİZMİ VE BÖLGESEL KATKI
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destekleri ile her yıl güçlenen Ironman Turkey, 88 ülkeden 2250 sporcu, beraberindeki katılımcılar ile yaklaşık 6 bin kişilik bir turizm hareketi oluşturacak. Yarış öncesinde kısa bir kamp dönemi ve yarış sonrasında dinlenme dönemi ile beraber ortalama 7 gün konaklama yapan sporcuların, spor turizm hareketi olarak bölgeye 20 milyon Euro'yu aşkın bir katkı sağlaması bekleniyor.
 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: IRONMAN,, 31, Ekim'de, Antalya'da, yapılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı