Haber Detayı
28 Ağustos 2018 - Salı 09:31
 
51. Ormana Üzüm Festivali gerçekleştirildi
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sunduğu Geleneksel Ormana Üzüm Festivali 51. kez düzenlendi. Geniş bir katılıma sahne olan festivalin son gününde Ankaralı Ayşe ve Gaye Aksu sahne aldı. Gecede konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş, bu tür festivallerin kültürel mirasın nesilden nesile aktarılması için bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, “51.’si düzenlenen bu festival ekonomik yönden ve bölgenin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlıyor” dedi.
YAŞAM Haberi
51. Ormana Üzüm Festivali gerçekleştirildi

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de katkı sunduğu Geleneksel Ormana Üzüm Festivali 51.  kez düzenlendi. Geniş bir katılıma sahne olan festivalin son gününde Ankaralı Ayşe ve Gaye Aksu sahne aldı. Gecede konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş, bu tür festivallerin kültürel mirasın nesilden nesile aktarılması için bir fırsat olduğuna dikkat çekerek, “51.’si düzenlenen bu festival ekonomik yönden ve bölgenin tanıtımına çok büyük bir katkı sağlıyor” dedi.

Düğmeli evleriyle dikkatleri çeken İbradı’nın Ormana Mahallesi'nde düzenlenen 51. Üzüm Festivali yoğun bir katılımla gerçekleşti. Festivale AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, Ormana Mahalle Muhtarı Fikret Canbaş, Ormana Dernek Başkanı Özcan Balcı, Festival Komite üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuşmasına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in selamlarını ileterek başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş, Ormana Muhtarı Fikret Canbaş, Ormana Gençlik Derneği Başkanı Özcan Balcı ve Ormana’yı dünya turizmine açarak yeni bir destinasyon oluşturan Ormana Active Kültürel ve Yaratıcı Turizm’in sahibi Tolga Özgüven ile Abdullah Özgüven  ve Vakıf Başkanı Aydın Özgüven’e teşekkür etti.

Türkiye'nin her yerinden bu festival için bir araya gelen Ormanalıların çok güzel bir dayanışma örneği gösterdiklerinin altını çizen Beşiktaş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ardından Antalya’nın bu dönem ikinci bir bakan daha çıkardığını hatırlatarak, “Ormana’nın evladı olan Sayın Mehmet Nuri Ersoy da Kültür ve Turizm Bakanı olarak sizlerin hizmetinde. Bununla gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Bu tür festivallerin kültürel mirasın nesilden nesile aktarılması için bir fırsat olduğunu söyleyen Beşiktaş, “İnsanları toplumla buluşturan, onların ekonomik, kültürel, sanatsal etkinliklerini birbirine aktarmalarına vesile olan bu etkinlikleri sadece müziksel, sanatsal anlamda anlamamak lazım. Festivallerin aynı zamanda ekonomik yönden ve bölgenin tanıtımına çok büyük faydası var” ifadelerini kullandı. Konuşmasının ardından Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş’a ve festivalin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür plaketi verildi.

51. Geleneksel Ormana Üzüm Festivali Sanatçı Ankaralı Ayşe ve Gaye Aksu konseriyle devam etti.  Geç saatlere kadar süren konserde vatandaşlar büyük bir coşku yaşadı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 51., Ormana, Üzüm, Festivali, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı