Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 12:02 Bu haber 3098 kez okundu
 
19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacak
Antalya’yı planlı kurallı ve kimlikli bir kent yapmak için göreve geldiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, turistik yerlerde farklı taksimetre uygulamasına son vereceklerini, 19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacağını söyledi.
YAŞAM Haberi
19 ilçede tek taksimetre tarifesi olacak

Aksu’da muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bir oda temsilcisinin turistik yerlerde farklı taksimetre uygulaması olduğunu söylemesi üzerine, Antalya’nın her yerinde tek taksimetre uygulamasına geçileceğini belirtti. Başkan Böcek, “Planlı, kurallı ve kimlikli kent için geliyoruz dedik. Kurallarımız var. Gazipaşa’dan Kaş’a Korkuteli’den Kumluca’ya Antalya’da taksimetre ücret tarifesi tek olacak. Turistik yerde ayrı merkezde ayrı tarife olmayacak. Ortak noktada buluşacağız. Örneğin şu an havalimanından taksiyle Kadriye’ye giden bir turist 250 lira veriyor ama aynı turist dönüşte Kadriye’den havalimanına 350 liraya geliyor. Herkes elini taşın altına koyacak. Antalya’da 913 mahallede 19 ilçede taksimetre tarifesi tek olacak. Kural bu. Kimsenin hakkını yemeyeceğiz. Esnafın da yanında olacağız. Taksiye binen turist farklı tarifeleri görünce kazıklandım mı diye düşünmeyecek. Antalya kurallı bir kent olacak” dedi.

Başkan Muhittin Böcek, 19 ilçeyi kapsayacak şekilde bir Ulaşım Master Planı çalışmasına başladıklarını belirterek, ilçelerin ulaşımla ilgili birçok sorununu bu planın oluşturacağı altlıkla çözüleceğini kaydetti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 19, ilçede, tek, taksimetre, tarifesi, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı