Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 14:36 Bu haber 3783 kez okundu
 
175. Kuruluş Yıldönümü törenle anıldı
Türk Polis Teşkilatının 175. Kuruluş Yıldönümü'nde çelenk sunma töreninin ardından Uncalı Kent Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde Şehitlerimizi Anma Töreni düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
175. Kuruluş Yıldönümü törenle anıldı

10 Nisan Cuma günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtında Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Çelenk Sunma Töreni; İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, Teftiş Kurulu Antalya Bölge Başkanı Hasan BÜYÜKKIRLI, Özel Güvenlik Denetleme Antalya Bölge Çalışma Merkezi Başkanı Serdar HATİPOĞLU, Antalya Özel Harekat Bölge Müdürü Süleyman BURUNKAYA, Antalya Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü Hakan KIRCA, Antalya Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürü Doç.Dr. Taner BORA’nın katılımları ile gerçekleştirildi.

Aynı gün saat 11.00’da da Uncalı Kent Mezarlığı’nda bulunan Polis Şehitliği’nde İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN, Teftiş Kurulu Antalya Bölge Başkanı Hasan BÜYÜKKIRLI, Özel Güvenlik Denetleme Antalya Bölge Çalışma Merkezi Başkanı Serdar HATİPOĞLU, Antalya Özel Harekat Bölge Müdürü Süleyman BURUNKAYA, Antalya Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürü Hakan KIRCA, Antalya Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürü Doç.Dr. Taner BORA’nın katılımları ile Şehitlerimizi Anma Töreni düzenlendi.
İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat ULUCAN anma töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Aziz Şehitlerimiz;
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yılı vesilesi ile bir kez daha huzurunuza en derin saygılarımızı,  en derin hürmetlerimizi ve en kalpten minnet duygularımızı arz etmeye geldik.
Biz bugün hür ve bağımsız bir şekilde yaşıyorsak, bunu başta Aziz Şehitlerimize, sonra gazilerimize,  yüreğinin derinliklerinde o acıyı hisseden ailelerine, acıyı paylaşan Türk Milletine borçluyuz. Herkes biliyor ki bu Bayrak inmez!.Bu ezan susmaz!. Bu Ülke bölünmez!. Bu millet diz çökmez!
Sizler de biliniz ki milletçe, bıraktığınız her emanete sahip çıkıyor, sizin şehadet sebeplerinizi aynı ruhla, aynı heyecanla yaşatıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet payidar olması için bu yüce milletin her ferdi olarak, üzerimize düşeni yapmaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğimize bir kez daha söz veriyoruz.
175 yıllık tarihinin her sayfasını şan,  şeref ve kahramanlık destanlarıyla süsleyen ve bugün de aynı yüksek vatanseverlik ruhu ve heyecanı ile ülkemizin dört bir yanında, hatta sınır ötesinde, yeni destanlar yazan Türk Polis Teşkilatı, halkımızın can ve mal emniyetini sağlamak, Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü korumak, huzur ve güvenliğini tesis etmek azim ve kararlılığı içerisinde yoluna devam etmektedir.
Asla gözünüz arkada kalmasın!
Bu vesile ile; başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tarih boyunca Vatan, Bayrak ve tüm kutsallarımız uğruna canlarını seve seve feda eden tüm Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi, malullerimizi ve emeklilerimizi şükranla anıyor, aziz hatıralarının önünde saygıyla eğiliyoruz.
Mekanları Cennet, Ruhları Şad Olsun!"

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: 175., Kuruluş, Yıldönümü, törenle, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı