Haber Detayı
13 Temmuz 2018 - Cuma 10:01
 
15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız
15 Temmuz 2016’da, hizmet cemaati adı altında yapılanan ve askeri kurumlar başta olmak üzere devletin tüm birimlerine sızan FETÖ terör örgütü üyelerinin gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da düzenlenecek etkinliklerle 15 Temmuz Şehitleri anılacak. Manavgat Müftülüğü bugün saat 10:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) 15 Temmuz Şehitleri Anma Özel Programı günü tertiplerken, Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına kan bağışı kampanyası 14 Temmuz günü saat 14:00’de başlatılacak. 15 Temmuz Pazar günü ise akşam saat 20:30’da AKM’den Cumhuriyet Meydanı’na Milli Birlik yürüyüşü gerçekleştirilerek hazırlanan program sunulacak.
GÜNDEM Haberi
15 Temmuz’u unutmadık unutturmayacağız

 

15 Temmuz 2016’da, hizmet cemaati adı altında yapılanan ve askeri kurumlar başta olmak üzere devletin tüm birimlerine sızan FETÖ terör örgütü üyelerinin gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Manavgat’ta da düzenlenecek etkinliklerle 15 Temmuz Şehitleri anılacak. Manavgat Müftülüğü bugün saat 10:00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) 15 Temmuz Şehitleri Anma Özel Programı günü tertiplerken,  Cumhuriyet Meydanı’nda Kızılay tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına kan bağışı kampanyası 14 Temmuz günü saat 14:00’de başlatılacak. 15 Temmuz Pazar günü ise akşam saat 20:30’da AKM’den Cumhuriyet Meydanı’na Milli Birlik yürüyüşü gerçekleştirilerek hazırlanan program sunulacak.

Hain darbe girişiminin üstünden 2 yıl geçmesine rağmen acıları hala taze olan şehitleri anmak, iç ve dış güçlere karşı Türk milletinin birlik ve beraberliğini göstermek amacıyla, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Manavgat’ta çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz’un, milli iradeye karşı bir kalkışma hareketinin millet tarafından engellendiği gün olduğunu ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit , “Askeri yapılar içerisinde yuvalanmış terör örgütü FETÖ/PDY üyesi bir grup tarafından, Türk Milletine, Türk Demokrasisine ve Milli İradeye karşı başlatılan hain kalkışma ve darbe teşebbüsünün, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine milletimiz tarafından engellendiği gün olan 15 Temmuz, Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda yapılan değişiklikle Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir” dedi.

Türk milletinin o günleri asla unutmayacağını dile getiren Kaymakam Yiğit, “Tüm ülkemizde olduğu gibi, İlçemizde de 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında çeşitli programlar düzenlenecektir. Tüm halkımızı düzenlenecek programlara davet ediyorum” dedi.

İlk olarak bugün Manavgat Müftülüğü tarafından AKM’de gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Şehitleri Anma Özel Programı saat 10:00’da başlayacak.

14 Temmuz Cumartesi günü Kızılay Antalya Kan Bağış Merkezi Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Meydanı’nda hazırlanacak alanda kan bağışı kampanyasını saat 14:00’de başlatacak.

15 Temmuz Pazar günü ise öğle namazına müteakip saat 13:30’da Manavgat Müftülüğü tarafından Hisar Büyük Camide şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okunacak ve Hatm-i Şeriflerin duası edilecek.

Pazar gecesi ise saat 20:00’de AKM’de toplanma ve 20:30’da AKM’den Antalya Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na doğru Milli Birlik yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Aynı gece saat 21:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak programda ise sırasıyla; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’in konuşması, slayt gösterileri, Kur’an tilaveti, ilahi dinletileri gerçekleştirilecek.

Bu sırada 15 Temmuz Anı Defteri imzaya açılırken, saatler 00:13’ü gösterdiğinde camilerden selalar okunarak Demokrasi Nöbeti tutulmaya başlanacak. Selaların okunması sırasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kurulacak dev ekranlardan canlı olarak halka seslenecek.

Program süresince Antalya Büyük Şehir Belediyesi vatandaşa çeşitli ikramlar sunacak.

Gece boyunca Kızılay kan bağışı alımlarına devam edecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz’u, unutmadık, unutturmayacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı