Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 09:14 Bu haber 5370 kez okundu
 
11. Aroma Akseki Dağ Koşusu gerçekleştirildi
Meyve suyu sektörünün 50 yıllık köklü markası Aroma’nın Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile kesintisiz 11 yıldan bu yana düzenlediği Aroma Akseki Dağ Koşusu 9 Haziran’da gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
11. Aroma Akseki Dağ Koşusu gerçekleştirildi

 

Meyve suyu sektörünün 50 yıllık köklü markası Aroma’nın Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile kesintisiz 11 yıldan bu yana düzenlediği Aroma Akseki Dağ Koşusu 9 Haziran’da gerçekleştirildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ile Aroma AŞ. tarafından ortaklaşa düzenlenen 11. Aroma Akseki Dağ Koşusu, Antalya'nın Akseki ilçesinde gerçekleştirildi. Dağ Koşusu'nunstartını Cumhuriyet Meydanı'nda Akseki Kaymakamı Muhammed Emin Nasır verdi.

Koşuda; genç kadınlar, genç erkekler, büyük kadınlar ve büyük erkekler olmak üzere dört ayrı kategoride 324 atlet mücadele etti.

Aroma tarafından desteklenen ve geleneksel hale gelen, 11. Aroma Akseki Dağ Koşusu’nda  Türkiye'nin 42 ilinden gelen sporcular  yarıştı.  

Bu yılki koşu mesafesi; genç bayanlar ve genç erkeklerde 5 bin 200, büyük bayanlar ve büyük erkeklerde ise 10 bin 400 metre olarak belirlendi.

ÜSKÜP’TE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEKLER

Aroma  AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, yıllarca voleybol liglerine yapılan sponsorluğun yanında Akseki Dağ Koşusu'na da destek verdiklerini belirtti. Akseki'de yapılan dağ koşusunun Türk Milli Takımı’nı oluşturduğunu vurgulayan Duruk, dağ koşularına olan desteklerinin süreceğini aktardı.

Öte yandan 11. Aroma Akseki Dağ Koşusu’nda ilk dört dereceye giren sporcular 1 Temmuz'da Makedonya'nın Üsküp kentinde düzenlenecek Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecekler.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

Müsabakalarda genç kadınlarda Gülsüm Tunç (Ağrı) birinci, Eylem Gür (Van) ikinci, Ebru Uzun (Artvin) üçüncü, Esra Oysal (Siirt) dördüncü; genç erkeklerde Yusuf Matur (Ağrı) birinci, Hüseyin Can (Şanlıurfa) ikinci, Orhan Öztürk (Gümüşhane) üçüncü, Ahmet Alkanoğlu (Mardin) dördüncü; büyük kadınlarda Bahar Atalay (Diyarbakır) birinci, Burcu Subatan (Kayseri) ikinci, Ümmü Kiraz (Erzurum) üçüncü, Dilan Atak (Mardin) dördüncü; büyük erkeklerde Kemal Yıldırım (Kayseri) birinci, Ramazan Karagöz (Ağn) ikinci, Muhammet Can Ağyürek (Van) üçüncü, Ferhat Bozkurt (Erzurum) dördüncü oldu.

Yarışma sayesinde, ilk 4 sporcuya Milli Takım ve yurtdışı yarışlarla ilgili kapı açılmış oldu. Ayrıca dereceye giren her sporcuya, Aroma tarafından Cumhuriyet Altını hediye edildi.

“SPORA DESTEĞİMİZ HER ZAMAN SÜRECEK”

Akseki'de geleneksel hale gelen Aroma  Akseki Dağ Koşuları’nın Akseki için büyük öneme  sahip  olduğuna vurgu yapan, Aroma  AŞ Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mahmut Atom Duruk, bu konuda şu bilgileri verdi:

"Bu yıl ile birlikte aralıksız 11 yıldır sponsorluğundan büyük bir gurur duyduğumuz Aroma Akseki Dağ Koşusu, her geçen gün daha çok takip ediliyor ve atletizm dünyasında saygın bir organizasyon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Koşuda dereceye girerek, dünya dağ koşularına katılacak sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Şampiyonayı uluslararası hale getirmek için yürütülecek çalışmalara destek olacağız. Aroma olarak spora ve gençliğe vermiş olduğumuz destekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Geleneksel hale gelen bu koşunun devam etmesi için gereken desteği her zaman sürdüreceğiz"

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 11., Aroma, Akseki, Dağ, Koşusu, gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı