Haber Detayı
12 Kasım 2020 - Perşembe 07:08 Bu haber 4130 kez okundu
 
10 Kasım akşamında anlamlı tören
10 Kasım akşamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde ellerinde meşalelerle buluşan Manavgat halkı Atatürk'ü andı. Alana yerleştirilen 420 adet 1.5 metrelik sosyal mesafe etiketinin üzerine geçerek saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, Atatürk Anıtı’na 2 bin karanfil bıraktı.
GÜNDEM Haberi
10 Kasım akşamında anlamlı tören

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yıl dönümünde çok anlamlı bir anma etkinliğine imza attı. Programa Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve yüzlerce vatandaş katıldı. Sosyal mesafe kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen anma programında, belediye ekipleri meydana tek seferde 420 kişilik 1.5 metrelik sosyal mesafe bandı yerleştirdi. Anma programına gelen vatandaşların alana ilk girişte ateşini de ölçen belediye ekipleri, vatandaşlara 2 bin adet fener alayı ve 2 bin adet karanfil dağıttı. Manavgat halkı, sosyal mesafe etiketlerinin üzerine ellerinde meşaleyle saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı’nı hep birlikte seslendirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşların aynı mesafe aralıklarıyla ellerinde meşalelerle düzgün bir şekilde durması, güzel görüntülerin çıkmasına neden oldu. Ardından Başkan Sözen ve Aliye Coşar ilk karanfili Atatürk Anıtı önüne bıraktı.

 

 

SÖZEN; BU ÖZLEM HİÇ BİTMEYECEK
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından düşüncelerini ifade ederken gözyaşlarını tutamadı. Başkan Şükrü Sözen, “ Anma programımıza duyarlılık göstererek gelen bütün Atatürkçü vatandaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün konuşmak gerçekten çok zor ve ön planda olması gereken tek şey içimizde Ata’mıza olan duygularımızdır. Karmaşık duygular içerisindeyiz. Böylesine büyük bir liderin çok büyük bir mücadelelerde bu ülkeyi silah arkadaşlarıyla bize bırakan dünya liderinin aramızdan ayrılışını 82 yıldır aynı üzüntüyle ilk günkü gibi içimizde yaşıyoruz. Bizi gururlandıran ve farklı duygulara iten 82 yıl sonra bu güzel insana duyduğumuz sevgi, bağlılık hasret, minnettir. Sizlerle bu duyguları bir kez daha yaşıyor ve yaşatıyor olmak da bir o kadar gurur verici. Bu anlayışın bir parçası olmak bizim için dünyanın en büyük onuru. Biliyorum ki sizler gibi Cumhuriyet değerlerine, Atatürk devrimlerine inanan insanlar olduğu müddetçe bu ülke Atatürk’ümüzün de ifade ettiği gibi muasır medeniyetler seviyesine mutlaka çıkacaktır. İyi ki sizler, Atatürkçüler ve Cumhuriyet sevdalıları var. Tüm vatandaşlarımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Program, vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uyarak Atatürk Anıtı’na karanfil bırakmasının ardından son buldu.

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: 10, Kasım, akşamında, anlamlı, tören,
Yorumlar
Haber Yazılımı