Künye   Giriş Sayfası yap    Nehir   Sık Kullanılanlara Ekle    Reklam

www.nehir.net
SON DAKİKA ANASAYFA GALERİ KÖŞE YAZILARI  İLETİŞİM

SICAK VE NEM BUNALTIYOR
BALON’DAN ÇİÇEK YAPARAK TÜRKİYE REKORU KIRDILAR

TÜTER KIRTASİYE VE MONAMİ’DEN ÇEVRE VE ÇOCUK ŞENLİĞİ
Haber 15.06.2010 12:37:15 da eklendi.

Tüter Kırtasiye Monami pastel boya firması tarafından ortaklaşa düzenlenen ´1. Çevre ve Çocuk Şenliği´nde biraraya gelen Manavgatlı çocuklar gönüllerince bir gün geçirdiler.
       

Tüter Kırtasiye Monami pastel boya firması tarafından ortaklaşa düzenlenen ´1. Çevre ve Çocuk Şenliği´nde biraraya gelen Manavgatlı çocuklar gönüllerince bir gün geçirdiler.
Şenliğe katılan çocuklar arasında ´1 Fidan 72 Can Projesi´ adı altında resim yarışması düzenlenirken, Monami PastelBoya firması tarafından Türkiye ve Antalya genelinde düzenlenen ´Çevre ve çocuk´ konulu resim yarışmasında 12 yaş grubunda Antalya1.si olan Sarılar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Bahar Güler´i Bilgisayar ile ödüllendirirken yarışmada 2.liği elde eden 5öğrenci bisiklet ile 3.lüğü elde edenler ise boyave kırtasiye setiyle ödüllendirildi.
öğrencilere Bilgisayar ve bisikletleri dağıtıldı.
Tüter Kırtasiye Monami pastel boya firması tarafından, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenenen ´1. Çevre ve Çocuk Şenliği´nde tema olarak çocuklarda çevre bilincinin oluşması ele alındı. Cumhuriyet meydanında ve Kültür Evi önünde gerçekleştirilen 1. Çevre ve Çocuk Şenliği´ne çocuklar´ın yanısıra veliler de yoğun ilgi gösterdi. Şenlikkapsamında düzenlenen çocuk tiyatrosu, resim yarışması, Yüz boyama, şişme oyun parkları, modern halk dansları topluluğu ve illüzyon gösterileri büyük ilgi görürken, Monami firması ve Tüter kırtasiye tarafından çocuklara boya ve değişik hediyeler dağıtıldı.
Törende kısa bir konuşma yapan Tüter Kırtasiye Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Tüter, insanların küçük yaşta öğrendiği şeyleri yaşamları boyunca unatmadığına dikkat çekerek ”Biz de bu etkinlikte çocuklarımızda çevre bilincinin oluşması ve çevrenin korunması konusunda bilgi verelim istedik. Bir kayın ağacı 72 kişinin bir günlük oksijen ihtiyacını karşılar. 25 metre uzunluğundaki kayın ağacı kökleri ve kılcal damarlarıyla yılda 30 bin litre suyu tutarak, suyla birlikte gidecek olan toprağı korur. Erozyonu önler. Yine bir kayın ağacı, bir yıl içinde 700 kilogram toz ile 300 kilogram zehri emer.” diye konuştu.
Monami Resim Yarışması Ödülleri
Monami pastel boya firmasının düzenlediği geleneksel resim yarışmasına katılarak Antalya genelinde ilk 3 içerisinde yeralan öğrencilere, madalya ve başarı belgelerinin yanısıra hediyeler verildi.
Yarışmada 12 yaş kategorisinde Antalya 1.liğini elde eden Sarılar İlköğretim Okulu öğrencilerinden Bahar Güler Bilgisayar, yaş gruplarında 2.liği elde eden aynı okuldan Yusuf Özer, Başarı Koleji öğrencisi Elif Karya İrgil,Hatipler İlköğretim Okulu öğrencisi Damla Ay ve Sema Kolejinden Nevime Karamancı Bisikletle ödüllendirildiler.
Çevre ve çocuk konulu resim yarışmasında 3.olarak Monami´den set kazanan öğrencilerin okulları ve isimleriise şöyle;
Özel Manavgat İÖO, Nezih Ekim (8),
Dr.Hüseyin Vural İÖO, Kemal Zabun (13),
Kemer Turgut Şen İÖO, Mislina Göktürk (6),
Özel Akdeniz Başarı İÖO, Ozan Çakır (14),
Sarılar İÖO, Cansel Esendere (12),
Sarılar İÖO, Muharrem Hilal (13),
Tüter Çocuk Bahçesi, Bilge Defne Tarım Batmaz (5),
Gözde Kreş, Yağmur Düşlü (6),
Manavgat Çocuk Akademisi, Adil Bayındır (5),Haber 1140 kez okundu

Twitter'da Paylaş
Bu habere Ilk yorumu yazin

En çok okunan haberler
•Recep Barut’tan şampiyona destek
•Yrd. Doç. Dr. Abdullah Mutlu Manavgat’ı Yönetmeye Talip
•Başkan Barut Sorunları Dinliyor
•UĞUR TV DE TERCİH ROBOTU
•Evrenseki Beachpark Misafirlerini Bekliyor
•Recep Barut Köy Ziyaretlerine Başladı
•Barut ‘Regaip Kandili Ramazan’ın habercisidir’
•Virajı alamayınca kanala düştü
•Barut “Ramazan Bayramı İnsanlığı Barış, Kardeşlik Ve Huzur Getirsin”

Haberleri sitene ekle

 

 


Sayfa 0,09 Saniyede yüklendi.

copyright © www.nehir.net
Bu sitedeki haberlerin ve resimlerin kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır
Sayfa en iyi 1024 * 768 ekran çözünürlüğünde görüntülenebilir